آیت الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن ایکنا از لرستان، با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران نقش مهمی در زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه و بیان حقایق دارند.

وی روشنگری مسائل و موضوعات گوناگون برای مردم را مهمترین رسالت خبرنگاران بیان کرد و افزود: جهت‌گیری افکار عمومی و مهندسی افکار عمومی از دیگر رسالت‌های خبرنگاران است.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی خبرنگاران ما در جبهه فرهنگی جهاد می‌کنند خبرنگاران ما در سنگر بیداری افکار عمومی جامعه تلاش می‌کنند و امروز معرفی انقلاب و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی مهمترین وظیفه خبرنگاران است.

آیت الله میرعمادی اضافه کرد: یکی دیگر از رسالت‌ها و وظایف مهم خبرنگاران جهت‌گیری آن‌ها در رابطه باشعار همدلی و هم‌زبانی است خبرنگاران باید در ایجاد فضای همدلی و همزبانی در جامعه نقش‌ خود را به‌خوبی ایفا کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات خبرنگاران و ضرورت رسیدگی به مشکلات معیشتی آنان گفت: از مدیران و مسئولان انتظار می‌رود حمایت‌های مادی و معنوی خود را از خبرنگاران دریغ نکنند تا آن‌ها نیز بدون دغدغه در راستای اطلاع‌رسانی گام بردارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار