آیت الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، در رابطه با تجاوز هوایی عربستان به یمن و لزوم محکوک کردن جنایات عربستان، گفت: این کار یک جنایت بزرگی است که تاکنون صدها کشته و مجروح به جای گذاشته و مقاومت جانانه مردم یمن در مقابل تهاجم ظالمانه ارتش سعودی، از هم‌اکنون شکست آل سعود را رقم زده است.

وی با اشاره به این‌که هدف اصلی عربستان در حمله نظامی به یمن، سرکوب انقلاب مردمی یمن و تقویت گروه‌های تکفیری از جمله القاعده، داعش و النصره بوده، تصریح کرد: سکوت مجامع جهانی در رابطه با تجاوز فاحش عربستان سعودی به یمن مایه تأسف است.

میرعمادی جبران شکست‌های پی در پی در منطقه را از دیگر اهداف حمله عربستان به یمن برشمرد و اضافه کرد: ما از کشورهای مستقل دنیا انتظار داریم که این نسل‌کشی را محکوم کنند و آتش‌بسی اعلام شود تا کمک‌های داروی و غذایی به مردم یمن برسد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد مقاومت جانانه مردم یمن در برابر تجاوز ارتش سعودی را قابل تحسین دانست و ادامه داد: شکست ارتش آل سعود نمایان شده است که به‌طور قطع عربستان در یمن شکست خواهد خورد.

وی خطاب به جنایتکاران آل‌ سعود که در حرم امن الهی هر جنایتی مرتکب می‌شوند، تصریح کرد: شرمتان باد چگونه خود را خادمین حرمین شریفین می‌نامید در حالی‌که دست تجاوز در حرم امن الهی و کشور یمن دارید بدانید که نیت پلید شما برای همه مردم روشن است.

عربستان؛ پرورش‌دهنده تمامی گروه‌های تکفیری

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که همه گروه‌های تکفیری برخواسته از رژیم آل‌سعود بوده که از حمایت مالی و تجهیزات آل‌سعود برخوردارند، یادآور شد: عربستان با تجاوز به یمن اشتباه فاحشی را مرتکب شده است چرا که تاریخ نشان داده است مردم یمن مقاومت و ایستادگی می کنند به‌طوری‌که طی تجاوزهای قبلی عربستان به یمن شاهد مقاومت مردم یمن بوده‌ایم.

وی گفت: تاکنون عربستان شش بار به یمن تجاوز کرده است و این‌بار نیز گورعربستان کنده می‌شود و به تعبیر مقام معظم رهبری بینی آن‌ها به خاک مالیده م‌شود.

آیت الله میرعمادی با محکوم کردن سکوت سازمان حقوق بشر، گفت: سازمان حقوق بشر کجاست، سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل کجاست، آیا نمی‌بینند عربستان این همه جنایت انجام می‌دهد.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با بیان این مطلب که معلوم است همه این سازمان‌ها در جهت منافع استکبار جهانی قدم بر می‌دارند، اضافه کرد: ما از این سازمان‌ها انتظاری نداریم ولی از کشورهای مستقل دنیا انتظار داریم همانند ایران تلاش کرده و این جنایت عربستان را محکوم کنند تا دست کم آتش‌بس اعلام شود و کمک‌های غذایی و دارویی به مردم یمن برسد.

وی بیان کرد: به‌طور قطع نصرت الهی شامل حال مردم یمن خواهد شد و دعای مردم ایران و حمایت ملت‌ها از انقلاب مردمی یمن نتیجه خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار