حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) و ایام فاطمیه حضرت فاطمه‌زهرا(س) را تجسم عینی صفات و کمالات الهی خواند و گفت: مهم‌ترین سوره‌ای که در شأن فاطمه زهرا آمده سوره کوثر است و پیام آن این است که به رسول خدا اعلام شده از بین نمی‌روی، چراکه حضرت فاطمه زهرا(س) شما را جاودانه کرده است.

وی با تاکید بر این‌که فاطمه(س) برخوردار از شان عصمت و ولایت است، ادامه داد: سوره کوثر گواه بر جاودانگی حضرت فاطمه است، پیام این سوره این است که ای رسول خدا تو از بین نمی‌روی و به برکت وجود فاطمه(س) جاودانه می‌مانی و زوال‌ناپذیر خواهی بود.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان این‌که فاطمه(س) خیر کثیر است و همه ما باید به‌وجود بزرگوار ایشان متوسل شویم، اضافه کرد: با توجه به تقارن ایام فاطمیه با نوروز 93 ضرورت دارد مجلس عزای فاطمیه در استان باشکوه برگزار شود.

مجالس مذهبی و دینی محلی برای تربیت و تبیین اخلاق است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که مجالس مذهبی و دینی محلی برای تربیت و تبیین اخلاق است، یادآور شد: مجالس دینی باید محلی برای الگوگیری آحاد مردم و اقشار مختلف باشند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با ایام نوروز اظهارکرد: آن‌چه جامعه ما امروز نیاز دارد تبیین و نهادینه کردن سبک زندگی حضرت زهرا(س) است.

وی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی ولایت‌مداری، ایثار، عبادت و ... دانست و بیان داشت: خداوند ائمه‌اطهار و اهل‌بیت(ع) را برای بشریت الگو قرار داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که حضرت زهرا(س) در زمینه عفاف و حجاب و پاکدامنی برای زنان مسلمان الگو هستند، یادآور شد: زندگی اهل‌بیت رسول گرامی اسلام برای خانواده‌ها الگو است.

برنامه‌های ایام فاطمیه منجر به فاطمی شدن دل‌ها و سبک زندگی مردم شود

حجت‌الاسلام میرعمادی با تاکید بر این‌که مراسم‌ها و جلسات مربوط به ایام فاطمیه باید محلی برای بیان فضائل این بانوی بزرگوار باشد، افزود: بیان فضائل و مناقب موجب ترغیب و تشویق افراد برای الگوگیری می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که صاحبان هیئات مذهبی، سخنرانان مراسم‌ها و مسئولان امر باید به این سبک برگزاری مراسم‌ها روی بیاورند، عنوان کرد: باید برگزاری برنامه‌ها به‌گونه‌ای باشد که منجر به فاطمی شدن دل‌ها و سبک زندگی مردم شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به گمنامی قبر حضرت زهرا(س) این موضوع را نوعی پیام و مبارزه دانست و افزود: چیزی‌هایی که مخفی باشد اثرش برای همیشه باقی می‌ماند.

میرعمادی ادامه داد: بی‌نشان بودن قبر حضرت فاطمه(س) نشانه‌ای از تاثیر ماندگار و همیشگی مبارزه با ظلم است.

لزوم رعایت حرمت ایام فاطمیه

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تقارن ایام عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) با ایام نوروز عنوان کرد: باید ضمن رعایت حد و حدود در این ایام اجازه هتاکی و بی‌حرمتی را نداد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که باید جلوی کم‌رنگ شدن شئونات دینی و ظواهر در این ایام گرفته شود، یادآور شد: از سوی دیگر در برگزاری برنامه‌های ایام فاطمیه نیز نباید افراط‌گری کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی با بیان این‌که از شب شهادت به مدت پنج شب باید رعایت حد و حدود صورت گیرد، افزود: همچنین دستگاه‌های فرهنگی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در برنامه‌های نوروزی زندگی حضرت زهرا(س) معرفی و تبیین شود.

وی با بیان این‌که مردم ایران اسلامی همواره در رعایت حرمت مراسم‌های دینی و مذهبی جلودار و همراه بوده‎اند، یادآور شد: همچنین فضای مراکز مختلف تفریحی و تاریخی در این ایام برای پذیرش مهمانان نوروزی باید معنوی باشد.

وجود حضرت زهرا(س) سرشار از معنویت و برکت است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که فضای معنوی به‌معنی فضای حزن و اندوه نیست، یادآور شد: معنویت نوعی لذت و شیرینی دارد که به انسان آرامش می‌بخشد و روح انسان را تسکین می‌دهد.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری باشکوه مراسم‌های ایام فاطمیه خاطرنشان کرد: وجود حضرت زهرا(س) سرشار از معنویت و برکت است و سیره این بانوی بزرگوار سرشار از همه خوبی‌هاست.

وی با تاکید بر ضرورت مطالعه ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه(س) تصریح کرد: خداوند اهل‌بیت(ع) را آفریده است تا حجت برمردم تمام شود و حضرت زهرا(س) نیز برای مردم حجت محسوب می‌شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار