حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با تبریک به‌مناسبت دهه فجر آغاز ماه بهمن و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) را نویدبخش نور دانست و گفت: وقتی ماه بهمن آمد مردم چشم انتظار از راه رسیدن امام خود و پیروزی انقلاب اسلامی بودند، امروز مردم باید راجع به انقلاب شکوهمند اسلامی و دستاوردهای عظیم آن آگاه و مطلع باشند.

وی اضافه کرد: امروز مهم‌ترین وظیفه ما صیانت از نظام جمهوری اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، این انقلاب باید سالم بماند تا به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان(عج) برسد.

میرعمادی در توضیح این‌که چه چیزی ضمانت انقلاب اسلامی را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل ضمانت از انقلاب اسلامی اول پشتیبانی از ولایت فقیه است، ولایت فقیه عمود خیمه نظام است همه باید دور این عمود باشیم تا خیمه را حفظ کنیم، امروز پرچم نظام اسلامی به دست ولی‌ فقیه است و پشتیبانی از ایشان بر همه واجب است، اگر می‌خواهیم  انقلاب اسلامی که ثمره خون شهیدان است حفظ شود، باید پشتیبان ولی‌ فقیه باشیم؛ از او اطاعت کنیم و دستورات او را اجرا کنیم.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان یادآور شد: عامل دیگر ضمانت انقلاب حفظ استقلال همه جانبه کشور است، استقلال در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی مهم است، انقلاب اسلامی به دو قرن تسلط بیگانه بر کشور ایران پایان داد.

وی مبارزه با استکبار جهانی را از دیگر عواملی برشمرد که ضمانت نظام را در بر دارند و اظهار کرد: مفهوم شعار «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» نفی سلطه است، سیاست امام بزرگوار و سیاست مقام معظم رهبری مبارزه با سلطه بوده است مهم‌ترین سیاست نظام هم همین است.

میرعمادی اضافه کرد: ما نباید دشمن را کوچک بشماریم زیرا دشمن همیشه در تلاش است فرصتی برای ضربه زدن پیدا کند، اگر این عوامل و عامل‌های دیگر را در نظر بگیریم انقلاب ما تا ظهور امام مهدی(عج) ادامه پیدا خواهد کرد.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: انقلاب اسلامی قیام برای خدا بود امام راحل(ره) که رهبری نهضت را برعهده داشتند تاکید داشت ما برای خدا و حاکمیت اسلام قیام کرده‌ایم، هدف ما از مبارزه با طاغوت این است که مردم به دین و دیانتشان برسند.

وی با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) یک قیام الهی بود، اضافه کرد: روشی که در انقلاب پیش گرفته شد روش پیروزی خون بر شمشیر بود، ملت ایران با دست خالی به میدان آمدند و نشان دادند هیچ اراده‌ای نمی‌تواند بر اراده ملت غلبه پیدا کند.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با اذعان به این‌که امروز مردم مهمترین پشتوانه‌ انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: ما امروز وظیفه داریم شکر نعمت ولایت، انقلاب اسلامی، آزادی و استقلال را به جا بیاوریم.

میرعمادی اعتقاد دینی، رهبری امام(ره) و حضور مردم را سه رکن اصلی شکل‌گیری انقلاب دانست و افزود: علی‌رغم حمایت همه‌جانبه آمریکا، شوروی و سایر کشورهای غربی از حکومت پهلوی، اراده ملت ایران  برتمام قدرت‌ها پیروز شد و امام(ره)  در 12 بهمن سال 1357 با هدف تشکیل حکومت اسلامی به ایران آمد.

لزوم الگوپذیری از رفتار و منش امام خمینی(ره)

نماینده ولی ‎فقیه در لرستان ضمن تأکید بر لزوم الگوپذیری مسئولین از رفتار و منش امام خمینی(ره)، تصریح کرد: ایمان، اخلاص، عبادت و بندگی، نظم و انضباط، مردم‌شناسی و دشمن‌شناسی از مهم‌ترین خصلت‌های امام خمینی(ره) و عوامل محبوبیت ایشان در میان مردم محسوب می‌شدند.

امام جمعه شهرستان خرم‌آباد اضافه کرد: «بصیرت» لازمه دشمن‌شناسی است لذا شایسته است که تمام مردم به این مهم که از مطالبات مقام معظم رهبری است اهتمام ورزند، کمااینکه امام(ره) همواره ضمن مردود دانستن تفکر منافقین، آمریکا را دشمن شماره یک ایران و اسرائیل را غده سرطانی می‌دانست.

میرعمادی با بیان این‌که افکار و اندیشه‌های امام خمینی(ره) چراغ راه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: ضرورت دارد اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) همیشه مدنظر قرار گیرد، مسئولان همواره اندیشه‌های امام را مرور کنند و در ذهن داشته باشند.

امام جمعه خرم‌‌آباد اذعان کرد: اندیشه‌های امام خمینی(ره) برخاسته از اسلام ناب است، اولین اندیشه امام و حرکتش در نهضت توجه به این مطلب بود که قیام ما برای خدا بوده است، لذا می‌طلبد برای خدا حرکت کنیم چراکه چیزی که می‌تواند همه را در یک حرکت شتابان قرار دهد قیام و حرکت برای خداست.

میرعمادی توجه به مردم را از اندیشه‌های امام راحل بیان کرد و گفت: ما نباید مردم را فراموش کنیم مردم منشأ قدرت هستند و این مردم هستند که سرنوشت انقلاب را تعیین کردند.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان ادامه داد: امام خمینی(ره) توجهی به قدرت شرق و غرب و آمریکا نکرد امام بر روی قدرت مردم تکیه کرد، مسئولان بدانند که مردم اصل هستند و ما باید خدمت‌گزار مردم باشیم.

وی طرد نظام سلطه و نفی سلطه‌گری و سلطه‌پذیری را از دیگر اندیشه‌های امام راحل(ره) برشمرد و تصریح کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در سایه طرد نظام سلطه به‌دست آمده است.

میرعمادی اصل ولایت فقیه را دیگر اندیشه امام راحل بیان کرد و گفت: تمام دشمنی دشمنان با انقلاب اسلامی ایران به‌خاطر همین قضیه ولایت فقیه است چراکه اصل ولایت فقیه با ظلم و سازش‌پذیری مخالف است.

وی حفظ وحدت و یکپارچگی در جامعه را دیگر اندیشه امام راحل عنوان کرد و افزود: امام خمینی(ره) به وحدت بین شیعه و سنی، حوزه و دانشگاه، وحدت بین مسئولان با مردم تأکید داشت چراکه ایشان معتقد بود راه نجات و پیشرفت جامعه در حفظ وحدت است و این اندیشه وحدت بود که هیمنه استکبار جهانی را شکست و معادلات سیاسی جهان غرب را به هم ریخت و دنیا متوجه یک قدرت دیگر یعنی قدرت مردم شدند.

امام جمعه خرم‌آباد با اذعان به اینکه بیداری اسلامی اراده مردمی است، تصریح کرد: ما باید اندیشه امام خمینی(ره) را همواره مدنظر قرار دهیم با این اندیشه‌های امام راحل بود که مجد و عظمت اسلام به دنیا نشان داده شد، امروز مقابله اسلام با کفر جهانی است و انقلاب اسلامی نماد تمام اسلام و استکبار جهانی نماد تمام کفر است.

وی در بخشی از سخنانش در رابطه با تداوم اندیشه‌های امام خمینی(ره) و تداوم راه انقلاب  کرد: اولین راه تداوم انقلاب تکیه بر مذهب و ارزش‌های دینی و اسلامی است، انقلاب اسلامی ما انقلاب ارزش‌ها بوده است نادیده گرفتن ارزش‌های دینی و اسلامی کشیدن خط قرمز روی انقلاب است.

میرعمادی با اشاره به اینکه مردم از ما ارزش‌های اسلامی، مذهب و دین را می‌خواهند ادامه داد: تبعیت از ولایت فقیه و رهبری صادقانه و حکیمانه رهبر معظم رهبر معظم انقلاب باید مدنظر قرار بگیرد، ما باید اندیشه‌های امام راحل را در اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب دنبال کنیم چراکه هر راهی غیر از این باشد انحراف است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با یادآوری این‌که امروز تداوم انقلاب به تبعیت از ولایت و رهبری است، خاطرنشان کرد: مسئولان باید سعی کنند دستاوردهای انقلاب را به مردم معرفی کنند و انقلاب را کارآمد جلوه دهند و مسئله دیگر که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد این است که مسئولان با انگیزه به مردم خدمت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار