حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در مصاحبه با خبرنگاران استان به اقدام نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو در اهانت به پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: جای تاسف است که این‌ها چگونه به خود اجازه بی‌احترامی و هتک حرمت به پیامبر بزرگ اسلام را داده‌اند و هر کس که این کاریکاتورها را دیده دریافته است که مسئولان آن بویی از انسانیت نبرده‌اند و کار غیراخلاقی انجام داده‌اند و دیدید که بسیاری از جهانیان نیز آن را محکوم کرده و این اقدام را اهانت به همه  ادیان دانستند.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت در برابر این توطئه مسلمانان یک‌پارچگی و وحدت داشته باشند و تمام اقشار جامعه و مردم اعتراض خود را اعلام کنند و کسانی‌که دستشان می‌رسد خواهان مجازات و رسیدگی به این اقدام شرم‌آور باشند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: باید بدانیم این یک توطئه جدید اسلام‌هراسی است تا به مقدسات دین نیز اهانت کنند و ما معتقدیم همان دستی که داعش را در جریان جنایت حمایت می‌کند این نشریه را نیز حمایت کرده و هر دو از یک مرکز به استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است حمایت می‌شوند و آنها از این مسائل خوشحال شدند اما باید بدانند روزی خنده آنها به گریه تبدیل خواهد شد.

ایشان همه گرفتاری‌های جهان را از جانب آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و افزود: همه گرفتاری‌های جهان از آمریکا و رژیم صهیونیستی است لذا از اول انقلاب شعار مردم ایران مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بوده است و همه مسلمانان باید به هوشیاری، وحدت و بیداری که سه عامل موفقیت مسلمانان است توجه داشته باشند.
حجت‌الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 26 دی ماه سالروز فرار شاه از کشور، افزود: 26 دی ماه برای مردم ایران یک روز و لحظه تاریخی بوده است و زمانی که اعلام شد شاه از کشور رفت شکر، شادمانی و سرور ملت ایران را فرا گرفت و دوران خفقان ستم‌شاهی بر مردم به پایان رسید.

وی افزود: شاه مجبور بود از ایران خارج شود چون در میان مردم جایگاهی نداشت و به‌خاطر جنایت 17 شهریور که به جمعه سیاه معروف است و اسلام ‌ستیزی‌هایی که انجام داده بود و اینکه فردگرا و تابع آمریکا بود و به مردم توجهی نداشت خروج او در این روز یک روز تاریخی برای ملت ایران است و فراموش نخواهد شد و با فرار شاه مردم پیروز انقلاب را دریافتند.

امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: مذاکرات هسته‌ای خواسته مردم ایران برای دنیا مشخص است و ملت ایران فناوری هسته‌ای را نتیجه پایداری خودشان می‌دانند و خواسته آنها این است که برای این حرف که به خاطر آن زحمت کشیده و شهید داده‌اند حفظ شود و از سوی خواستار لغو یک جای تحریم‌های یک جانبه هستند.

وی افزود: چرا ما باید تحریم‌های ظالمانه را بپذیریم وقتی هیچ دلیلی برای تحریم وجود ندارد و فتوای مقام معظم رهبری بر حرام بودن عمر هسته‌ای است و در واقع آنها بهانه می‌آورند و اذعان کرده‌اند که ایران به دنبال بمب هسته‌ای  نیست ولی در عین حال می‌گویند 15 سال طول می‌کشد تا تحریم‌ها برداشته شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: متاسفانه در مذاکرات دارند زورگویی می‌کنند و دیدید که مذاکرات قبلی در حال نتیجه دادن بود که با سفر وزیر امور خارجه عربستان به محل مذاکرات و دیدار با جان‌کری پیشنهاد کرد که ایران بر اصل تحریم نفت خود را نمی‌تواند بفروشد و اگر ما 50 درصد قیمت نفت را کاهش دهیم  بر ایران فشار می‌آید و می‌توان در یک فرصت زمانی دیگر به یک توافق مطلوب‌تر و مطابق میل خود دست یافت و باعث شد مذاکرات به نتیجه نرسد و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این پیشنهاد حمایت کرد و این موضوع باعث تمدید هفت ماهه این مذاکرات شد اما این‌ها کور خوانده‌اند و بدانند مردم ایران در برابر زیاده‌خواهی استکبار جهانی و آمریکا ایستادگی می‌کندو هرگز از حق مسلم خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی خطاب به غربی‌ها و دشمنان ایران گفت: شما 35 سال تحریم را اعمال کردید ولی اراده ملت ایران نه تنها ضعیف نشد بلکه قوی‌تر و ایستادگی‌اشان بیشتر شد. حال امروز می‌خواهید طی 7 ماه به ایران فشار آورید و مسلماً این یک توطئه از سوی عربستان و انگلیس است ولی همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند مذاکره‌کنندگان باید مواظب باشند غربی‌ها و آمریکا بر ایران فشار نیاورند و چیزی به ما تحمیل نکنند و قطعاً مذاکره‌کنندگان نیز افرادی غیرتمند و آگاه هستند و از حقوق مردم ایران کوتاه نخواهند آمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار