حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن لرستان، با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه تاریخی ملت ایران در 9 دی، از این روز تاریخی به‌عنوان نماد هوشیاری و غیرتمندی ملت ایران یاد کرد و گفت: حماسه ۹ دی روز بصیرت مردم و درایت رهبر معظم انقلاب است. ۹دی روز اتحاد مردم با رهبر فرزانه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود.

وی با بیان این‌که 9 دی روزی ماندگار، مایه سربلندی ملت ایران و روزی است که فتنه‌گران روسیاه شدند، اضافه کرد: 9 دی روز بصیرت، هوشیاری و غیرتمندی ملت ایران و روز میثاق امت با امام و رهبری است و این روز در تاریخ انقلاب اسلامی، یک روز ماندگار است چراکه این روز، روز سربلندی ملت ایران است و روزی است که فتنه‌گران رسوا شدند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مردم همواره حماسه 9 دی را زنده نگه‌می‌دارند، عنوان کرد: فتنه‌گران با توهین به مقدسات در ماه محرم یک ننگ ابدی برای خود به‌جای گذاشتند.

امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: آن‌هایی که می‌خواستند در این مملکت فتنه ایجاد کنند باید بدانند که مردم برای همیشه حماسه 9 دی را زنده نگه‌می‌دارند، آن‌ها باید برای همیشه رسوا باشند و به‌خاطر اینکه به این مردم خیانت کردند باید تا همیشه خوار و ذلیل باشند.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با اذعان به اینکه حماسه تاریخی 9 دی بصیرت، دشمن‌شناسی و ولایت‌مداری ملت ایران را به جهانیان ثابت کرد، اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران 9 دی دارای اهمیت فراوانی است چراکه در این روز بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی و غیرت دینی، ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری مردم بزرگ ایران اسلامی به نمایش گذاشته شد.

امام جمعه خرم‌آباد پیرامون توطئه و اهداف فتنه‌گران گفت: فتنه 88 به‌دنبال ایجاد قانون‌شکنی، هرج و مرج و بی‌بند و باری در کشور بود که با خروش عظیم و حسینی مردم در روز 9 دی‌ماه، این فتنه نیز در هم شکسته شد؛ لذا می‌طلبد 9 دی در تاریخ ایران اسلامی زنده و جاودان بماند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه فتنه‌گران در آن مدت بدترین اهانت‌ها را به امام(ره) و مجالس عزای امام حسین(ع) کردند، تصریح کرد: مردم عزیز و بزرگوار ایران کاسه‌ صبرشان لبریز شد و به میدان آمدند و حماسه ۹ دی را رقم زدند.

وی با تأکید بر اینکه حماسه ۹ دی روز بصیرت مردم و درایت رهبر معظم انقلاب است، افزود: ۹دی روز اتحاد مردم با رهبر فرزانه انقلاب ونظام جمهوری اسلامی بود.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در روز ۹ دی‌ماه مردم جانانه به میدان آمدند و از نظام و رهبر معظم انقلاب دفاع کرده و در مقابل فتنه‌گران ایستادند، اظهارکرد: اهمیت روز ۹ دی در بصیرت مردم و درایت و صلابت رهبر فرزانه انقلاب است.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اهمیت این حماسه بزرگ در آن است که چشم فتنه‌گران و دشمنان کور شد، تصریح کرد: همچنین، توطئه‌های پیچیده و خطرناکی که از سوی استکبار حمایت همه‌جانبه و توسط پیاده نظام آن‌ها در داخل کشور اجرا می‌شد، خنثی شد.

وی با تأکید بر اینکه با حماسه ۹ دی طومار فتنه‌گران برای همیشه از کشور برچیده شد، افزود: حقیقتاً مردم در ۹ دی وظیفه خود را انجام دادند و به‌موقع به صحنه آمده و عمل کردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه هوشیاری و هدایت رهبر فرزانه انتقلاب و اقدام مردم در این حماسه بزرگ تحسین برانگیز است، گفت: مورد تعجب دشمنان بود که چگونه در یک روز توطئه عمیق آن‌ها نقش برآب شد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه فتنه ۸۸ ضرر و زیان زیادی به کشور زد و حیثیت نظام را لکه‌دار کرد، تصریح کرد: حقا گناه نابخشودنی در فتنه ۸۸ صورت گرفت و نظام متهم به تقلب و دورویی و خیانت در امانت شد.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی دستاوردهای زیادی را داشت، تصریح کرد: حماسه ۹ دی قدرت نظام را افزایش داد و اثبات کرد که نظام به مردم تکیه کرده و مردم جز به حرف نظام و رهبر فرزانه انقلاب به حرف هیچ‌کس دیگری گوش نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه این حماسه باید پایدار بماند چراکه قدرت نظام از مردم است و مردم با اتحاد توانستند این حماسه را خلق کنند، تصریح کرد: حماسه ۹ دی یک رفراندوم سیاسی بزرگ بود که صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در حماسه ۹ دی برای دنیا روشن شد که غرب و استکبار کینه عمیق و دشمنی گسترده‌ای با نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، افزود: تصور نکنید که با مذاکره دشمنی آمریکا با ایران کم می‌شود چراکه آن‌ها قرص و محکم به‌دنبال کینه‌ورزی و دشمنی هستند.

نماینده ولی‌ فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه امروز عده‌ای تلاش می‌کنند که سران فتنه را تطهیر کنند، اظهار کرد: عده‌ای به‌دنبال این هستند که بیان کنند فتنه ۸۸ علل مختلفی داشته و سوء تفاهم شده و سران آن مقصر نبوده‌اند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اگر این چنین است که می‌گویند پس بیایند و توبه کنند، چرا سران فتنه به خاطر ظلمی که بر مردم کردند عذرخواهی نمی‌کنند؟، ادامه داد: لجاجت هشت‌ماهه سران فتنه و شعله‌ور کردن اغتشاش در کشور و لجبازی ۵ ساله آن‌ها تا به امروز نشان دهنده این است که اگر سران فتنه را با آب زمزم تطیهر کنند بازهم تطهیرشدنی نبوده و نخواهند بود.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه این افراد به‌دنبال مظلوم‌نمایی هستند، گفت: این افراد بدترین جنایت را کردند و نظام اسلامی ما را در مرحله پرتگاه قرار دادند و کاری کردند که مردم هرگز فراموش نمی‌کنند.

بصیرت اصل و اساس زندگی سیاسی و اجتماعی

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ما باید همچنان که رهبر فرزانه انقلاب بصیرت را اصل و اساس زندگی سیاسی و اجتماعی خود قرار داده‌اند، بصیرت داشته باشیم و گول مظلوم‌نمایی و آزادی حصر و این موارد را نخوریم، تصریح کرد: اگر رأفت نظام و لطف رهبر فرزانه انقلاب نبود این افراد محاکمه می‌شدند و مشخص می‌شد که چه کارهایی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای چشمشان را بسته‌اند و این طرف قضیه را نمی‌بینند و فشار می‌آورند، گفت: سران فتنه به‌عنوان کسانی‌که ضرر و زیان فراوانی به کشور رسانده‌اند باید به اشد مجازات می‌رسیدند.

امام جمعه خرم‌آباد در پایان از مسئولان خواست برای پاسداشت باشکوه حماسه 9 دی ماه و برگزاری راهپیمایی این روز برنامه‌ریزی جدی و دقیق داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار