حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا در رابطه با راه‌های خلاصی از منت‌گذاری گفت:علاج خلاصی از منت گذاردن، آن است که بداند آن، فقیری که به او احسان کرده و صدقه او را قبول نموده در واقع خدای متعال بوده که موجب رستگاری‌اش گردیده است. وی اضافهع کرد: لذا شخص انفاق کننده باید ممنون فقیر باشد. هم‌چنان که در حدیث وارد است دست فقیر در گرفتن صدقه، نایب دست خداست و آن‎چه به فقیر رسد همانا به خداوند رسیده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی ادامه داد: سنت است که صدقه دهنده، دست خود را پس از صدقه دادن ببوسد و دست خود را بر بالای سر فقیر نگذارد، بلکه دست خود را بگشاید تا فقیر بردارد و چرا که دست فقیر دست خداست، و از او چیزی قبول می‌کند و با همه این‌ها خدا هر صدقه را چندین مقابل عوض در دنیا و وعده آخرت فرموده است.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان ادامه داد: امام علی(ع) در وصیت خود به مالک اشتر می‌فرماید: مبادا به‌خاطر نیکی که انجام می‌دهی بر مردم منت نهی و نیز رسول خدا(ص) فرموده است: کسی‌که کار نیکی برای برادر دینی خود انجام دهد سپس بر او منت نهد خداوند اجر و ثواب کارش را نابود می‌کند و وزر و گناهش برایش می‌ماند؛ سپس حضرت فرمودند: خدای بزرگ می‌فرماید: منت‌گذار را از بهشت محروم کردم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار