حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی ‎فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآنی لرستان، با تسلیت به‌مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) گفت: محبت سرچشمه فضیلت انسانی است و دین مقدس اسلام نیز چیزی جز محبت نیست.

وی اضافه کرد: یکی از دعاهای همیشگی نبی مکرم اسلام(ص) این بود که خدایا محبت کسی که تو او را دوست داری در دل من قرار بده و محبت کسانی‌که مرا به تو نزدیک می‌کنند در دل من قرار بده.

حجت‌الاسلام میرعمادی با یادآوری این‌که محبت به انسان شخصیت می‌دهد و همه چیز را برایش شیرین می‌کند و زمینه را برای تربیت و تعلیم فراهم می‌کند، ادامه داد: ریشه محبت شناخت است هرچه شناخت انسان بالاتر رود محبت وی نیز بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه در عالم هر چیزی جایگزینی دارد و هر عملی جایگزینی دارد به‌ جز محبت؛ چرا که محبت اکسیر است، گفت: در میان محبت‌هایی که به ما سفارش شده مثل محبت خدا، رسول خدا(ص) و اهل ‎بیت(ع)، محبت به امام حسین(ع) بالاترین محبت‌هاست.

نهادینه‌شدن عشق به امام حسین(ع) در دل‌های مؤمنان

نماینده ولی‎فقیه در لرستان افزود: پیامبراکرم(ص) در رابطه با محبت نسبت به امام حسین(ع) فرموده است: برای امام حسین(ع) در قلب مؤمنان یک محبت پنهانی است و نیز فرموده است: عشق به امام حسین(ع) در دل مؤمنان نهادینه شده است.

وی گفت: همچنین امام حسین(ع) در حدیث دیگری فرموده است: حسین از من است و من از حسینم، خدا دوست می‌دارد کسی‌که حسین را دوست دارد و دشمن می‌دارد کسی که حسین را دشمن می‌دارد و نیز می‌فرماید: هر کس دو تا نور دیده‌ام حسن(ع) و حسین(ع) را دوست بدارد من را دوست داشته و هرکس نسبت به این‌ها بغض و عداوت داشته باشد نسبت به من بغض و عداوت داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: پیامبر اکرم(ص) همچنین فرموده است: پروردگارم به من دستور داده است که حسین را دوست بدارم.

حجت‌الاسلام میرعمادی در رابطه با نشانه‌های محبت به امام حسین(ع) به تبعیت و ولایت‌مداری و صبر و استقامت و ایستادگی در راه خدا اشاره کرد و افزود: دوستدار امام حسین(ع) باید از امام حسین(ع) درس بگیرد و سختی‌ها را تحمل کند.
درس عاشورا استقامت و ایستادگی در راه خداست

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که درس عاشورا، درس ایستادگی و استقاومت در راه خداست، گفت: باید در راه امام حسین(ع) از جان و مال خود گذشت، امام حسین(ع) وقتی دید دین خدا در خطر قرار دارد جان خود را فدا کرد پس اگر ما پیروی امام حسین(ع) هستیم باید برای تعظیم شعائر الهی بذل جان و مال کنیم.

حجت‌الاسلام میرعمادی اضافه کرد: زائران امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره مورد آزار و اذیت دشمنان اهل‌ بیت(ع) قرار گرفته‌اند، اموالشان غارت شده و جانشان را از دست داده‌اند اما زیارت امام حسین(ع) هیچ‌گاه ترک نشده است.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به این‌که امام حسین(ع) نماد اسلام ناب، مظهر توحید و مظهر ایمان است، گفت: اگر این مظهر آسیب ببیند دیگر دین، ایمان و اسلام ناب و عزت و شرافتی باقی نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) مظهر کلمةالله است، عنوان کرد: در طول تاریخ دشمنان بارها حرم مطهر امام حسین(ع) را تخریب کردند تا جایی‌که متوکل عباسی حرم امام حسین(ع) را شخم زد تا نام و یادی از آن حضرت باقی نماند اما امروز شاهدیم با گذشت قرن‌ها نام و یاد امام حسین(ع) همچنان در دل‌ها زنده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار