حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی چهارشنبه 30 مهرماه در حاشیه سفر به شهرستان دورود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دورود ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی، اظهار داشت: مرحوم حضرت آیت‌الله مهدوی کنی یک شخصیت اخلاقی، دوست‌داشتنی و استاد اخلاق در حوزه و دانشگاه بود، به خصوص در دانشگاه امام صادق (ع) دانشجویان و نسل جوان شیفته مباحث اخلاقی ایشان بودند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری تعبیر بسیار دقیق و زیبایی از ایشان داشتند، آیت‌الله مهدوی کنی یک عالم دینی به تمام معنا و یک سیاست‌مدار صادق بودند.

وی اضافه کرد: وقتی گفته می‌شود، عالم دینی، یعنی کسی که مردم‌دار بود و همواره با ساده‌زیستی در میان مردم زندگی می‌کرد و حب نفس در وجود ایشان راه نداشت و رضایت خداوند را ملاک و مدنظر قرار می‌داد.

میرعمادی بیان کرد: ایشان براساس تکلیف مسئولیت را می‌پذیرفت و هیچگاه در سمت‌های متعددی که داشتند نه تنها خدای ناکرده مغرور و متکبر نبودند، بلکه مسئولیت را وسیله‌ای برای خدمت به مردم می‌دانستند.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز آیت‌الله مهدوی کنی، متذکر شد: علاوه بر رتبه علمی و عملی مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی، مسئله انصاف، عدالت، خیرخواهی و دلسوزی ایشان همواره مورد قبول همه مردم و جناح‌های سیاسی قرار داشت و در یک کلام می‌توان گفت که یک عالم دینی و پدر معنوی جامعه بودند.

امام جمعه خرم‌آباد یادآور شد: در عرصه سیاست هم در هر قسمت صادقانه وارد و خارج شدند، بنابراین می‌توان گفت که رحلت آیت‌الله مهدوی کنی یک ثلمه بزرگ برای جامعه بوده است، چراکه ایشان از شخصیت‌هایی بودند که سابقه طولانی مبارزات در دوران انقلاب داشتند.

وی با اشاره به سابقه انقلابی حضرت آیت‌الله مهدوی کنی، عنوان داشت: وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره دارای ثبات قدم بوده و هیچگاه دچار لغزش و خطا نشد؛ ایشان همواره در مسیر ولایت قرار داشت و یک پشتیبان قوی برای امام بزرگوار و بعد از آن برای مقام معظم رهبری بودند.

میرعمادی در پایان تأکید کرد: اینکه مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی مسئولیت ریاست مجلس خبرگان را پذیرفت، برای تقویت جایگاه ولایت فقیه و رهبری در جامعه بود، به همین جهت هم تا آخرین لحظه از پشتیبانی ولی فقیه و رهبری کوتاهی نکرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار