حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري موج در خرم‌آباد با گرامي‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: 31 شهريور آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران بود و آمريکا وقتي ديد انقلاب اسلامي پيروز شده است متوجه شد که اين انقلاب نوپا، ريشه‌هاي عميقي را ايجاد خواهد کرد، لذا صدام را به جنگ عليه ايران تحريک کرد و به او وعده داد که سه روزه مي‌تواند ايران را تسخير کند.

وي اضافه کرد: اما مردم ايران وقتي متوجه حمله وحشيانه رژيم بعثي عراق شدند احساس مسووليت کرده و به نداي امام راحل لبيک گفته و براي دفاع از کشور لباس رزم پوشيدند که اين دفاع هشت سال به‌طول انجاميد از اين رو دوران دفاع مقدس يکي از حساس‌ترين و بارزترين دوران تاريخ ايران است.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: اين جنگ هشت ساله درس‌ها و پيام‌هاي زيادي دارد به‌طوري‌که در اين جنگ ملت ايران اجازه ندادند حتي يک وجب از خاک ميهن به اشغال دشمن درآيد و مردم با وحدت و ايمان در سايه رهنمودهاي امام خميني (ره) يک مکتب دفاعي را به‌وجود آوردند که اين مکتب دفاعي ريشه در مکتب عاشورا و حسين بن علي (ع) دارد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي ادامه داد: دفاع مقدس ما تمام معادلات جهاني را به هم زد و تمامي تحليل‌هاي مادي دنياپرستان را بر هم ريخت و ثابت کرد خون بر شمشير پيروز است و ايمان بر کفر غلبه دارد و همچنين ثابت کرد تنها راه نجات و سربلندي ايستادگي و مقاومت در راه خدا است.

وي با بيان اينکه مردم ايران در جريان جنگ تحميلي 2887 روز عليه دشمن جنگيدند، تصريح کرد: اين مدت طولاني جنگ عليه دشمن، سربلندي، افتخار و عزت را براي ملت ايران به همراه داشت.

حجت‌الاسلام ميرعمادي ادامه داد: بدون شک هفته دفاع مقدس در ياد ملت ايران هميشه زنده باقي مي‌ماند و پيام‌ها و دستاوردهاي اين جنگ بايد به نسل آينده منتقل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار