حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن لرستان، با اشاره به 16 مرداد سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی از جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از نهادهای دانش‌بنیان و یک تشکیلات انقلابی که مجهز به دو بال علم، دانش و پژوهش و فرهنگ دین و دیانت است، یاد کرد و گفت: براساس منابع دینی هر ملت، گروه و قومی که سه ویژگی شامل علم‌آموزی و خردورزی، دینداری و تعهد دینی و عمل صالح، کار و تلاش و کوشش را داشته باشد، سعادتمند است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی سهم بسزایی در پیشرفت جامعه داشته است، پژوهش‌های دانش‌بنیان، بنیادی و اساسی که در این نهاد انجام گرفته مایه سربلندی شده است و سبب شده در عرصه‌هایی ایران اسلامی رتبه برتر دنیا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که هر فردی در جهاد دانشگاهی باید صاحب ایده و طرح باشد، گفت: ضرورت دارد جهاد دانشگاهی طرح‌های اساسی و طرح‌هایی که به سمت پیشرفت و تعالی است و همچنین طرح‌ها و پژوهش‌های بنیادی را دنبال کند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به فعالیت دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا در جهاد دانشگاهی اضافه کرد: ایکنا و ایسنا دو رسانه تأثیرگذار در جهاد دانشگاهی هستند که جهاد دانشگاهی باید این دو خبرگزاری تقویت و از آنها جهت معرفی توانمندی‌های جهاد و استان استفاده و بهره‌برداری کند.

امام جمعه خرم‌آ‌باد از تلاش‌های ایکنا و ایسنای لرستان در انعکاس به‌موقع اخبار تقدیر کرد و گفت: امروز جنگ رسانه‌ای دشمن علیه نظام را شاهد هستیم، امروز استکبار جهانی با استفاده از ابزار رسانه حرف باطل خود را به واقعیت تبدیل می‌کند و در این میدان هرچه دلش بخواهد انجام می‌دهد و می‌طلبد جهاد دانشگاهی از این دو رسانه بزرگ و با اهمیتی که در اختیار دارد استفاده کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار