حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی عصر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مطابق آخرین آمارها در سراسر ایران به برکت انقلاب اسلامی 800 نماز جمعه به طور باشکوه برگزار می شود.

وی ادامه داد: این در حالیست که هم اکنون نماز باشکوه جمعه در 15 شهر استان لرستان برگزار می شود.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: مطابق پیگیریهای صورت گرفته به زودی با تایید امام جمعه بیرانشهر نماز جمعه در این شهر نیز برگزار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز جمعه بیان داشت: نماز جمعه از شئون حکومت اسلامی بوده و یکی از فرایض بزرگ سیاسی الهی محسوب می شود.

حجت الاسلام میرعمادی نماز جمعه را صحنه نمایش قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام دانست و گفت: برگزاری این فریضه سیاسی الهی به جماعت نمودی از وحدت و اتحاد مسلمانان و تجلیگاه انسجام امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مستقل بوده و آزادانه مطالب را بیان می کنند و نقد و راهکارهای لازم را ارائه می دهند، تصریح کرد: پایگاه نماز جمعه میعادگاه مردم با ولایت و رهبری محسوب می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نماز جمعه برکات فراوانی برای نظام اسلامی به همراه دارد یادآور شد: نماز جمعه سنگری برای پاسداری و حراست از ارزشهای انقلای، اعتقادی و دینی است.

حجت الاسلام میرعمادی به اهمیت برگزاری نماز جمعه در تبیین مواضع حکومت اسلامی و بصیرت بخشی به جامعه اشاره کرد و گفت: دعوت به خداوند، دعوت به تقوای الهی و اتحاد و همبستگی ملت اسلامی از برکات برگزاری این فریضه سیاسی الهی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار