حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا) از لرستان، با محکوم کردن جنايات گروه‌هاي تکفيري در عراق، گفت: گروه‌هاي تکفيري امروز بزرگترين جنايات را در عراق انجام مي‌دهند و روي ديکتاتورها را سفيد کرده‌اند.

وي ضمن محکوم کردن حمايت برخي از کشورهاي مسلمان از اين گروه‌هاي تکفيري افزود: اتفاقات امروز عراق پس‌لرزه‌هايي است که براي مقابله با بيداري دنياي اسلام در حال رخ دادن است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با اشاره به اينکه امروز شيعه و سني بيدار است و پاسخ کوبنده‌اي به تکفيري‌ها مي‌دهند، اضافه کرد: حمله گروه‌هاي تکفيري به عراق به‌دليل شکست سنگيني است که از سوريه خورده‌اند.
نماينده ولي‌فقيه در لرستان ادامه داد: اين گروه‌ها کينه اهل‌ بيت(ع) را در دل دارند، کينه‌اي که از عتبات عاليات در دل دارند امروز موجب شده که بزرگترين جنايات را در عراق انجام دهند.

وي با اشاره به اينکه گروه‌هاي تکفيري و گروه تروريستي داعش، بدترين جنايت‌ها را نسبت به مردم مظلوم عراق انجام داده‌اند و اين درحالي‌است که آن‌ها مي‌گويند ما موصل و بغداد را نمي‌خواهيم، متذکر شد: شيعيان اعلام کرده‌اند که اگر کوچک‌ترين اهانتي به حرمين مطهر صورت گيرد درسي به تکفيري‌ها مي‌دهيم که هرگز فراموش نکنند.

عربستان و قطر بايد پاسخگوي اعمال ننگين خود باشند

امام جمعه خرم‌آباد با تأکيد بر اينکه عربستان و قطر بايد روزي پاسخگوي اعمال ننگين خود باشند، افزود: امروز کشورهايي مانند عربستان و قطر که دست دوستي به طرف اسرائيل دراز کرده‌اند بايد بدانند که در برابر ايران چيزي نيستند و همچنين بايد بدانند که در خون‌هايي که در عراق ريخته مي‌شود سهيم بوده و بايد پاسخگو باشند.

وي ادامه داد: اين گروه‌ها نسبت به مسلمانان به‌ويژه شيعيان کينه بسياري دارند تا جايي که قصد دارند با حمله نظامي به کربلا و نجف، با نخست‌وزير عراق تسويه حساب کنند.

امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌که امروز شيعه و سني بيدار و از اين گروه‌ها متنفر هستند، گفت: دهن‌کجي‌‌هاي گروه‌هاي تکفيري به‌دليل شکست آنان در سوريه است اما بدانند امروز شيعيان در اوج عزت و اقتدار هستند.
وي ادامه داد: کشورهايي مثل عربستان که خود را در منطقه خاورميانه بدون رقيب مي‌دانستند امروز در مقابل ايران قدرتي ندارند و دست در دست رژيم غاصب اسرائيل نهاده و از گروه‌هاي تکفيري حمايت مي‌کنند.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان گفت: عمق جنايات اين گروه تکفيري به قدري است که هيچ کس نه تنها قدرت ديدن آن‌ها را ندارد بلکه بازگو کردن اين جنايات براي همگان سخت و دشوار است.
حجت‌الاسلام ميرعمادي خطاب به اين تروريست‌ها گفت: اگر کوچک‌ترين بي‌احترامي به عتبات عاليات صورت گيرد تمام محبان عصمت و ولايت با تمام وجود چنان درسي به شما خواهند داد که براي هميشه اين درس را از ياد نبريد و به فراموشي نسپريد.

تنفر اهل سنت از گروه‌هاي تروريستي

وي به بيداري و هوشياري شيعيان و اهل تسنن و همچنين تنفر اهل سنت از اين گروه تروريستي اشاره کرد و يادآور شد: امروز شيعه در عزت و اقتدار به سر مي‌برد و اجازه دهن‌کجي و ميدان‌داري به يک گروه تروريستي را نخواهند داد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي علت خشم دشمنان ايران را حمايت جمهوري اسلامي از دولت و ملت سوريه دانست و تصريح کرد: دشمنان بدانند که ايران در بحث سوريه تنها از اين دولت حمايت کرد و واي به روزي که اين مردم به‌طور مستقيم بخواهند در برابر آن‌ها بايستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار