حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در حاشيه خطبه هاي نماز جمعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: امام زمان در نيمه شعبان سال 255 هجري قمري در شهر سامرا ديده به جهان گشود و حضرت حکيمه خاتون خواهر امام حسن عسگري که شاهد ولادت امام زمان بوده است درباره تولد ايشان مي گويد: وقتي مهدي موعود بدنيا آمد ديدم که بر روي بازوي راست ايشان آيه "جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ‏ اِنَّ الْباطِلَ كان زَهُوقاً" نوشته شده است و کودک اين آيه را در سجده تلاوت مي کرد.

وي عنوان کرد: وعده الهي بر اين قرار گرفت که خداوند بر مستضعفين منت نهاده و از بين آنها امامي را براي گرفتن حق مظلوم از ظالم برانگيخت.

مسئله بشارت موعود را متعلق به همه جوامع بشري است

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد مسئله بشارت موعود را متعلق به همه جوامع بشري دانست و يادآور شد: تمام پيامبران الهي در ساير کتب آسماني به موعود منجي بشريت وعده داده اند همچنان که خداوند نيز در قرآن به اين مسئله اشاره کرده است که ما در کتاب تورات و زبور نوشتيم که بندگان صالح ما وارث زمين خواهند شد.

حجت الاسلام ميرعمادي به برخي احاديث در زمينه مولود امام زمان اشاره کرد و گفت: يکي از احاديث معروف در اين زمينه به نقل از پيامبر آمده است و مي فرمايد: دنيا به پايان نمي رسد مگر اينکه مردي از فرزندان حسين بن علي به دنيا بيايد و جهان را پر از عدل و داد کند همچنان که پر از ظلم و فساد شده بود.

وي به غيبت هاي صغري و کبري امام عصر(عج) اشاره کرد و اظهار داشت: در زمان غيبت صغري امام زمان نواب خاصي داشت که شيعيان مسائل خود را از طريق آنها به امام زمان منتقل مي کردند.

خطيب جمعه خرم آباد به معرفي نائبان خاص امام زمان در دوران غيبت صغري پرداخت و گفت: اولين نايب خاص امام زمان عثمان بن سعيد عمري بود که به مدت 40 سال در اين منصب تلاش کرد.

حجت الاسلام ميرعمادي محمدبن عثمان، حسين بن روح نوبختي و علي بن محمد سمري را از ديگر نايبان دوران غيبت صغري برشمرد و يادآور شد: در زمان غيبت کبري موضوع نيابت از شکل نيابت خاص به شکل نيابت عام در آمد و اين نايبان عام همان فقها و مجتهدين هستند.

وظيفه ما در زمان غيبت اين است که از ولي فقيه اطاعت کنيم

وي با بيان اين مطلب که در دوران غيبت کبري نيز ارتباط با امام زمان وجود دارد خاطرنشان کرد: مردم در زمان غيبت کبري مي توانند به راويان حديث و کسانيکه احکام ديني را استخراج مي کنند مراجعه کرده و تمامي سوالات خود را مطرح کنند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن اشاره به اين موضوع که اعتقاد به ولايت فقيه اعتقاد به اسلام است گفت: مطابق فرمايش امام صادق اين تفکر که بعضي مي گويند مشروعيت ولايت فقيه به راي مردم است اشتباه بوده و اگر کسي حکمي که ولي فقيه صادر مي کند را قبول نکند در واقع حکم خدا را رد کرده است.

حجت الاسلام ميرعمادي اطاعت از ولي فقيه را اطاعت از امام زمان دانست و خاطرنشان کرد: وظيفه ما در زمان غيبت اين است که از ولي فقيه اطاعت کنيم و اين يک اصل اساسي در اسلام است.

وظايف مسلمانان در زمان غيبت حضرت مهدي(عج)

وي به وظايف ديگر مسلمانان در زمان غيبت حضرت مهدي(عج) اشاره کرد و يادآور شد: وظيفه ديگر مسلمانان در زمان غيبت اين است که سبک زندگي خود را مطابق سبک زندگي امام زمان قرار دهيم و طوري زندگي کنيم که ايشان مي پسندد.
نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گسترش فرهنگ ابتذال در کشور را نگران کننده دانست و گفت: دشمنان در برابر فرهنگ انتظار فرهنگ ابتذال را قرار داده اند و مي دانند که فرهنگ انتظار در جامعه رواج يابد ديگر از ظلم و فساد و بي بند و باري خبري نيست.

اولين نتيجه فرهنگ ابتذال بي غيرتي است

حجت الاسلام ميرعمادي اولين نتيجه فرهنگ ابتذال را بي غيرتي دانست و تاکيد کرد: به دنبال گسترش ابتذال در جامعه بي غيرتي رواج پيدا کرده است و به طوريکه بعضي از مردهاي مسلمان دست زن خود را که بدن و مويش پيداست را مي گيرد و به نامحرم ها نشان مي دهد.

وي افزود: در برخي موارد پدر خانواده نيز مي بيند دخترش با چه وضعي در جامعه حاضر مي شود ولي چيزي به او نمي گويد اين نتيجه بي غيرتي است.

خطيب جمعه خرم آباد عنوان کرد: اثر ديگر فرهنگ ابتذال گسست اعضاي خانواده است در صورتيکه با وجود فرهنگ انتظار فرزند خانواده بر اساس محبت اهل بيت و دستور قرآن تربيت مي شود.

حجت الاسلام ميرعمادي افزود: در فرهنگ ابتذال ديگر از تربيت ديني خبري نيست و مدگرايي و غربگرايي و هوا و هوس بر جامعه حاکم است و همچنين اين ابتذال باعث قطع رحم و همسايه آزاري نيز مي شود.

وي همه مصيبت هاي جامعه را ناشي از فرهنگ ابتذال دانست و تصريح کرد: با ترويج ابتذال خانواده ها از هم متلاشي مي شوند.
وي گفت: امام زمان سرچشمه حيات براي جامعه بشري است و همه ما بايستي تلاش کنيم فرهنگ انتظار را در زندگي خود پياده کنيم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار