حجت‌الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد امروز، دهم خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به در پيش بودن ايام رحلت بنيان‌گذار انقلاب اسلامي در رابطه با ابعاد شخصيتي امام راحل(ره)، گفت: امام خميني(ره) چهره‌اي بي‌نظير و شخصيتي جهاني است و بقاي انقلاب اسلامي مرهون درايت و هوشمندي ايشان بود.

توکل بر خدا و تکيه به مردم رمز موفقيت امام راحل(ره)

وي با بيان اينکه تنها عامل موفقيت امام خميني(ره) در رهبري اين انقلاب، توکل به خدا و تکيه به مردم بوده است، اضافه کرد: ‌امام راحل(ره) با تکيه بر اصل ولايت‌فقيه اين انقلاب را آغاز کرد زيرا نقش ولايت در کشور يک نقش بي‌بديل است.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان با يادآوري اينکه راجع به حضرت امام(ره) بايد بيشتر از اين سخن گفته شود چرا که امام چهره‌اي بي‌نظير از نظر علم، عمل و بهره‌مندي از فضائل و کرامات اخلاقي بوده و توانستند يک انقلاب جهاني را به‌وجود بياورند، ادامه داد: اگر جمهوري اسلامي ايران امروز با اقتدار و با شکوه ادامه دارد به برکت ولايت‌فقيه است بنابراين خداوند را شاکر هستيم که بعد از ارتحال امام خميني(ره) نعمت بزرگي به ما عنايت کرد که آن هم حضور و وجود ولايت‌فقيه حضرت امام خامنه‌اي(مد‌ظله‌العالي) است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي افزود: امام خميني(ره) توانست بزرگترين انقلاب را بدون تکيه بر شرق و غرب و با توکل به خدا و تکيه بر مردم پايه‌ريزي کند.
وي همچنين تبيين انديشه ولايت‌فقيه و بازگويي جايگاه ولي‌فقيه براي مردم را از مهم‌ترين وظايف رسانه‌ها عنوان و تصريح کرد: براي بجاي آوردن شکر نعمت رهبري بايد سخنان و رهنمودهاي ايشان به‌ويژه درباره نام‌گذاري سال را جامه عمل بپوشانيم.

ضرورت شناخت انديشه‌هاي امام خميني(ره)

نماينده ولي‌فقيه در لرستان با بيان اينکه وظيفه همه ما اين است که انديشه سياسي امام خميني (ره) که در ذهن مقام معظم رهبري تجلي يافته است را بشناسيم، بيان کرد: مقام معظم رهبري به‌عنوان ولي‌فقيه با مديريت کارآمد، درايت، هوشياري و تصميم به موقع توانست همه مشکلات جامعه را حل کند و امروز ‌افق خورشيد ولايت ايشان بر همه جهان مي‌تابد و برکت وجود ايشان شامل حال همه در جهان شده است.

وي با بيان اينکه بزرگترين مسئله امام خميني(ره) موضوع ولايت‌فقيه بود، يادآور شد: امام خميني(ره) ولايت‌فقيه را بزرگترين رکن نظام اسلامي و مستحکم‌ترين سد انقلاب در برابر هجمه دشمنان مي‌دانستند و به اصل ولايت‌فقيه تأکيد فراوان داشتند.

حضور مقتدرانه انقلاب اسلامي در تمام صحنه‌ها به برکت ولايت‌فقيه است

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه ولايت‌فقيه مايه ثبات، استحکام و عزت جامعه اسلامي است، گفت: دشمن مي‌داند که ولايت‌فقيه بي‌نظير و مايه عزت و استحکام نظام است و به همين خاطر تمام هجمه خود را به سوي ولايت‌فقيه روانه کرده است.
وي ادامه داد: اگر انقلاب اسلامي در تمام صحنه‌هاي سياسي و بين‌المللي حضور مقتدرانه‌اي دارد و در حال پيشرفت و حرکت رو به جلو بوده به برکت ولايت‌فقيه است.

قيام 15 خرداد بدون وابستگي به بيگانگان صورت گرفت

امام جمعه خرم آباد در بخشي ازسخنانش در رابطه با قيام 15 خرداد عنوان کرد: امام راحل قيام 15 خرداد و کشتار مردم کفن‌پوش بي‌گناه ورامين را عزاي عمومي اعلام کرد زيرا اين قيام که به رهبري امام و روحانيت بود از غم‌انگيزترين حوادث انقلاب بوده است و در واقع حضور توده مردم و مخالفت با شاهنشاهي باعث به وجود آمدن قيام 15 خرداد شد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي افزود: قيام 15 خرداد بدون وابستگي به بيگانگان صورت گرفت و نتيجه اين قيام پيروزي انقلاب اسلامي در 22 بهمن بود و ‌انقلاب اسلامي امانتي است که بايد از آن به‌خوبي حفاظت کنيم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار