حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در حاشیه خطبه های نماز جمعه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مولفه های فرهنگ زندگی از نظر اسلام امید و آرامش است، اظهار داشت: انسان همواره در جستجوی امید و آرامش بوده و می خواهد زندگی سرشار از آرامش داشته باشد.

وی با بیان اینکه انسان برای دست یابی به امید و آرامش رنج ها و سختی های بسیاری را تحمل می کند، تصریح کرد: اسلام دین امید و آرامش است و برنامه جامع و کاملی برای زندگی انسان دارد.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: از نظر اسلام انسان مومن کسی است که زندگی اش سرشار از آرامش باشد و نسبت به گذشته خوف و نگرانی نداشته و نسبت به آینده واهمه نداشته باشد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به راهکارهای ایجاد امید و آرامش در زندگی اظهار داشت: انتخاب همسر صالح و شایسته و ازدواج صحیح یکی از راهکارهای ایجاد آرامش در زندگی است.

وی با بیان اینکه قرآن فلسفه ازدواج را آرامش بخشی به زندگی می داند، تصریح کرد: بسیاری از عوامل اضطراب و سرگردانی و بیماری های روانی ناشی از فساد جنسی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر انسان غریزه سرکش جنسی خود را به شکل صحصح ارضا و کنترل نکند دچار افسردگی و سرخوردگی می شود، افزود: اگر انسان بخواهد از بیماری های روحی و روانی در امان باشد راهش این است که به دنبال ازدواج صحیح باشد.

حجت الاسلام میرعمادی ذکر و یاد خدا را یکی دیگر از راهکارهای ایجاد امید و آرامش در زندگی عنوان کرد و گفت: یاد خدا امیدآفرین و آرامش بخش است.

وی با بیان اینکه انسان مومن اعتقادش این است که خداوند قدرت مطلق است و هیچ قدرتی بالاتر از خداوند وجود ندارد، تصریح کرد: معنای این اعتقاد آرامش بخشی و امید است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه وقتی چنین اعتقادی داشته باشیم به طور یقین آرامش خواهیم داشت، یادآور شد: همه گرفتاری ها و تردیدهای انسان به دو دلیل است یکی به خاطر به دست نیاوردن چیزی یا کسی و دیگری به دلیل از دست دادن چیزی یا کسی است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه اسلام به مومنین بشارت می دهد که ترس و نگرانی نداشته باشند چراکه هیچ تلاشی بدون اجر و پاداش نمی ماند، اظهار داشت: انسان مومن با یاد خداوند که همه چیز در ید اختیار اوست زندگی می کند.

وی توبه و انابه را را یکی دیگر از راهکاری های ایجاد آرامش دانست و گفت: توبه و بازگشت به سوی خداوند مایه آرامش است.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نعمت ولایت را از دیگر راهکارهای ایجاد آرامش و امید عنوان کرد و گفت: ولایت امید آفرین و سبب آرامش است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مردم ایران بعد از پیروزی انقلای اسلامی نعمت ولایت را تجربه کرد، تصریح کرد: ما تجربه کردیم که جامعه در سایه ولایت فقیه آرامش می گیرد و ولی فقیه مایه آرامش است.

وی یادآور شد: پس از انقلاب چالش ها و فتنه های فراوانی داشتیم اما به برکت ولایت فقیه از همه این سختی ها با امید عبور کردیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار