حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی در گفتگو با خبرگزاری حوزه با اشاره  به شهادت  حجت الاسلام خلیلی، ضرورت نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، را مد نظر قرار داد و  اظهارداشت:  بدون تردید امروز حیات هر جامعه  مخصوصا جوامع اسلامی به نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بستگی داشته  و سستی در این امر خسارات جبران ناپذیری به دین و دنیا وارد می کند که شهادت حجت الاسلام خلیلی نمونه بارز آن است .

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف بعد از دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: ایران اسلامی در دهه های مختلف بعد از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف شاهد رشد و شکوفایی بود اما متاسفانه در عرصه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه الهی دچار غفلت شده و دراین زمینه آنطور که باید پیشرفت نکردیم.

امام جمعه خرم آباد، ادامه داد: نتیجه این غفلت را امروز به وضوح می توان در عرصه های مختلف اجتماع مشاهده کرد که گسترش ناهنجاری هایی چون بد حجابی و انواع فساد نمونه آن است.

وی گفت: غفلت از امر به معروف و نهی از منکر باعث جولان عده ای افراد سود جود در جامعه شده است که در صدد هستند شعائر دین را کمرنگ و ارزش های دوران قبل ازانقلاب را مجدد احیاء کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان، تاکید کرد: با  این اوصاف امروز نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در قالب  یک کار تشکیلاتی و مردمی در کشور ضررورت داشته و اگر اقدامی انجام نشود شاید بعد ها اتفاقات ناگوار بسیاری حتی تلخ تر از شهادت مرحوم خلیلی رخ دهد.

وی با بیان اینکه شهدای امر به معروف مظلومترین شهدا هستند، اذعان داشت:شهید خلیلی نمونه کوچکی از کوتاهی در موضوع «امر به معروف» در جامعه است و هستند افراد دیگر ی که شاید به خاطر عدم حمایت های قانون به این مسئله گرفتار شده اند لذا این مسئله نیازمند یک تصمیم اساسی و ضروری است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار