حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی با اشاره به فعالیت مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: مجموعه ای که در این مجمع گرد هم آمده اند یک مجموعه مخلص، کوشا و در خط ولایت هستند.

وی با بیان اینکه این مجموعه دارای اخلاص و صفای باطنی بوده و با علاقه مشغول به فعالیت هستند، افزود: این مجمع از ابتدای تشکیل به منظور پیگیری منویات رهبری در حوزه جوانان گام های موثری برداشته است.

مجمعی که به طور مستقیم توسط جوانان اداره می شود

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به موفقیت های متعدد اعضای مجمع مشورتی در صحنه های مختلف بیان داشت: هر کدام از این افراد در حوزه فعالیت خود از چهره های برتر هستند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای مجمع مشورتی جوانان لرستان باید برای حضور در این مجمع و فعالیتهای آن ارزش قائل شوند، افزود: هر کسی که یک قدم خالصانه در مسیر رضای الهی بردارد خداوند پاداش آن را عطا خواهد کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه فعالیتهای ارزشمند این مجموعه مایه افتخار و مباهات است، عنوان کرد: همین که در قالب این مجمع مشورتی جوانان زيادي مشغول به فعالیت بوده و تحرک و جنب و جوش دارند نکته موثر و مثبتی است که زمینه بها دادن هر چه بیشتر به جوانان را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه این مجمع به طور مستقیم توسط جوانان اداره می شود، عنوان کرد: حضور با نشاط و فعال جوانان در فعالیتهای مختلف مجمع نشان دهنده وجود انگیزه و همچنین احساس داشتن پشتوانه است.

مسئولیت سپاری به جوانان بسیار اهمیت دارد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه فعالیت های این مجمع مشورتی زمینه ساز معرفی جوانان لرستانی و فعالیتهای این قشر در سطح ملی شده است، عنوان کرد: این تشکیلات امروز به عنوان الگویی در سطح کشور برای دیگر استانها مطرح است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه باید با استمرار فعالیتهای این مجمع مشورتی الگو بودن آن را در کشور هر چه بیشتر نشان بدهیم، افزود: معرفی فعالیتهای جوانان لرستانی یک موضوع مهم و اثرگذار است.

وی تصریح کرد: فعالیت چنین مجموعه هایی در راستای بالا بردن معرفت جوانان، ایجاد نشاط در این قشر و همچنین میدان دادن به جوانان می تواند موثر باشد.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولیت سپاری به جوانان بسیار اهمیت دارد، عنوان کرد: در حال حاضر اعضای مجمع مشورتی جوانان لرستان در مسئولیت های مختلف ایفای نقش می کنند در حالیکه قبلا این گونه نبوده است.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مجمع مشورتی جوانان لرستان زمینه حضور جوانان در مسئولیتهای مختلف را فراهم کرده است، یادآور شد: میدان دادن به جوانان از جمله مسائل مورد تاکید رهبر حکیم و فرزانه انقلاب است.

ضرورت پاسخگویی به شبهات و سوالات جوانان

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حرکت جدید مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان در برگزاری همایش جوانان مساجد و محلات لرستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به هجمه تشکيلاتي و سنگين دشمن عليه باورهاي اعتقادي و تلاش براي فاسد کردن اخلاق جامعه و ترویج شبهاتي عليه اسلام، انقلاب، ولايت و رهبري ضرورت دارد ما هم در برابر دشمن کار تشکيلاتي و منسجم انجام داده و جوانان را در مقابل طوفان همه جانبه دشمن بيمه نماييم.

ثبت نام 1000 جوان لرستانی در سایت همایش جوانان مساجد و محلات

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازخورد این همايش در ابعاد مختلف اشاره کرد و بیان داشت: ثبت نام نزدیک به 1000 جوان لرستاني در سایت همايش و بازديد نزدیک به 23 هزار نفر از سایت برگزاری همایش خود گویای این حقیقت است که جوانان تشنه این گونه برنامه ها و فعالیتها هستند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه جوانان با استقبال از این برنامه هاي مختلف مجمع نشان دادند که مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه را از خودشان می دانند، ادامه داد: این مجمع مشورتی مجموعه ای از جنس خود جوانان است و یکی از دلایل استقبال از برنامه ها همین امر است.

وی با بیان اینکه جوانان زیادی به صورت حضوری، تلفنی، در حاشیه نماز جمعه و در محافل مختلف از برگزاری برنامه هاي اين مجمع مشورتي ابراز خرسندی کرده اند، یادآور شد: ایجاد علاقمندی در جوانان برای عضویت و فعالیت در مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه از دیگر نشانه های موفقیت این حرکت بوده است.

احترام به جوانان از عوامل استقبال از برنامه هاي مجمع مشورتي

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد موفقیت این مجمع را ناشی از "ارج نهادن" به فعالیت های جوانان دانست و بیان داشت: احترام به جوانان و پرورش استعدادهای آنها از عوامل استقبال از این برنامه ها بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: حضور جوانان در برنامه هاي مختلف مجمع مشورتي جوانان نشان می دهد که اگر کار علمی، کارشناسی و فرهنگی روی موضوعات مورد علاقه جوانان صورت گیرد، جوانان ایرانی با صفای باطن، فطرت پاک و صداقتی که دارند از برنامه ها استقبال می کنند.

وی عامل جذب جوانان به برنامه های مجمع مشورتی را صداقت، صمیمیت و سلامت نفسی دانست که در مجموعه وجود دارد و بیان داشت: در هر فعالیتی اخلاص شرط نخست است چرا که هیچ عملی برای رضای خداوند انجام نشد مگر اینکه خداوند پاسخ آن را داد.
ظرفیت جوانان برای برگزاری برنامه های جذاب و تاثیرگذار

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه برنامه های مختلف مجمع مشورتی نشان داده که این مجمع دارای طرح ها و برنامه های بزرگی است، افزود: این برنامه ها حکایت از ظرفیت جوانان برای برگزاری برنامه های نو، جذاب و تاثیرگذار در جامعه دارد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه باید به جوانان اعتماد کرد چرا که انگیزه و نشاط جوانان تمام نشدنی است، یادآور شد: امید می رود همايش جوانان مساجدو محلات لرستان نيز با توجه به هجمه سنگین رسانه ای دشمن بتواند حرکت موثری در راستای مقابله با این شبهه افکني ها باشد.

وی با بیان اینکه این همايش می تواند زمینه ساز ایجاد و تقویت بصيرت و اگاهي جوانان لرستاني برای دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب باشد، افزود: امروزه برگزاري اين گونه همايشها برای مقابله با شبهه افکني هاي دشمنان نقشی مهم و اساسی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار