حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‌ فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد عصر جمعه، 25  بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به 25 بهمن، سالروز حکم تاريخي امام راحل(ره) مبني ‌بر ارتداد سلمان رشدي به‌خاطر نوشتن کتاب «آيات شيطاني»، گفت:  اين حکم امام خميني(ره) نشانه تيزبيني، قاطعيت و هوشياري امام(ره) بود زيرا اين اقدام سلمان رشدي از پيش تعيين شده و با حمايت همه جانبه استکبار جهاني همراه بود.

وي اين حکم که حاکي از هوشمندي و قاطعيت امام راحل(ره) است، پايه‌هاي حکومت استبداد در جهان را به لرزه انداخت، ادامه داد: که اگر آن روز فتواي امام(ره) مبني بر اعدام سلمان رشدي اجرا مي‌شد اکنون شاهد اهانت و حرمت‌شکني دشمنان به بارگاه ملکوتي معصومين(ع) نبوديم.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه اين حکم امام خميني(ره) به واقع دنياي استکبار را به لرزه درآورد، تصريح کرد: ماجراي سلمان رشدي تنها نوشتن يک کتاب و اهانت به پيامبر گرامي اسلام(ص) نبود بلکه يک جريان ضد اسلامي و ضد ارزشي بود.

نماينده ولي‌ فقيه در لرستان با اذعان به اينکه اقدام سلمان رشدي يک توطئه حساب شده و هماهنگ شده بود، يادآور شد: وقتي امام خميني(ره) فتواي خود را اعلام کرد 14 کشور اروپايي سفيران خود را از ايران فراخواندند و استکبار نيز به‌طور همه جانبه حمايت خود را از سلمان رشدي اعلام کرد که اين خود گوياي اين امر بود که آمريکا پشت پرده اين حرمت‌شکني قرار داشت.

نماينده ولي‌ فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد حمايت همه جانبه استکبار از سلمان رشدي گوياي اسلام‌ستيزي و دشمني آنان با اسلام و آموزه‌هاي ناب و روشنگرانه دين مبين اسلام است، ادامه داد: استکبار به‌دنبال اين بود که اسلام و پيامبر گرامي اسلام(ص) را از آن حالت تقدس و روحاني که نزد مسلمانان داشت دربياورند.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه همه اين اقدامات غرب براي اسلام‌هراسي و تقدس‌زدايي است، يادآور شد: بايد همواره اين مناسبت را يادآور شويم تا غيرت مسلمانان اجازه بروز دوباره اين‌گونه اتفاقات را ندهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار