حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي‌ فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا) از لرستان، با اشاره  به اول اسفندماه سالروز حمله جنگنده عراق به هواپيماي مسافربري ايران گفت: در اين حمله 40 نفر شهيد شدند و يکي از آنان شهيد محلاتي بود که به همين دليل اين روز به‌عنوان روز روحانيت و دفاع مقدس نام‌گذاري شده است.

وي با بيان اينکه نسبت به شهداي روحاني آن‌گونه که بايد تجليل نشده است، تصريح کرد: گر چه ما نسبت به همه شهدا مديون هستيم اما بعضي از شهدا را کمتر ياد مي‌کنيم، با وجود اينکه روحانيت از سال 42 به اين انقلاب شهيد تقديم نموده بايد به شهداي روحاني توجه ويژه‌اي داشت و از آنها تجليل کرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با تأکيد بر اينکه روحانيت از سال 42 شهيد داده است، گفت: در جريان انقلاب اسلامي نيز روحانيت هدايت و رهبري جامعه را به عهده داشته است.

وي با اشاره به اينکه روحانيت در دوران دفاع مقدس چه به‌عنوان تبليغ و چه به‌عنوان رزم در جبهه‌ها حضور داشته است، افزود: چهار هزار و 363 شهيد روحاني در کشور وجود دارد که استان لرستان بيش از 56 شهيد روحاني تقديم انقلاب کرده است.

نماينده ولي‌ فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تأکيد بر اينکه بايد از شهداي روحاني تجليل شود، اظهار کرد: اين قشر همواره مورد هجوم دشمنان از خارج کشور بوده و بعضي افراد نادان و مغرض در داخل کشور نيز عليه روحانيت سم‌پاشي کرده‌اند.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه اين قشر همواره يک قشر پاک، درست و با معنويت بوده‌اند و هستند، يادآور شد: در همه اقشار آدم بد وجود دارد ولي قشر روحانيت به‌عنوان پاسداران اسلام و پيشتازان انقلاب هميشه مورد توجه بوده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار