حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دین اسلام کامل ترین دین است اظهار داشت: دین اسلام پاسخگو به همه نیازهای بشریت بوده و دینی کامل، جاودانه و جهانی است.

وی با بیان اینکه کمال دینداری در اخلاص و تسلیم شدن است عنوان کرد: در این راستا باید دین را بر اساس عقل، منطق، برهان و استدلال قبول کرده و به طور عمیق به آن اندیشید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات موجود در جامعه این است که مردم دین را از غیر کارشناس فرا می گیرند ادامه داد: دین به متخصص و کارشناس نیاز دارد و کج فهمی ها ناشی از این است که هر کسی در مسائل دینی دخالت می کند.


حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه خطر بزرگ این است که عده ای خود را بی نیاز از کارشناس دین می دانند عنوان کرد: این در حالیست که در قرآن نیز تاکید شده که راه شناخت دین مراجعه به اهل ذکر، قرآن و عترت است.
وی با اشاره به پیامدهای عدم فهم و کج فهمی دین عنوان کرد: رواج خرافات و بدعتها در جامعه یکی از پیامدهای کج فهمی دین است و چیزهایی در دین قرار داده می شود که جرو دین نیست.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت برگزاری عزاداریهای ایام محرم به صورت صحیح عنوان کرد: در غیر این صورت عزاداریها آمیخته به خرافات و بدعت ها می شود.


حجت الاسلام میرعمادی همچنین جمود فکری و تنگ نظری را یکی دیگر از پیامدهای کج فهمی دین عنوان کرد و گفت: خوارجی که علیه امام علی(ع) شمشیر کشیدند و کسانی که در کربلا حاضر شدند و با امام حسین(ع) جنگیدند دچار این مشکل شده بودند.


وی با بیان اینکه این افراد دین را از طریق خرافات و بدعت شناخته و از اهل بیت نگرفته بودند ادامه داد: این افراد دین را درست نشناخته بودند و امام معصوم را به شهادت رساندند.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین ایجاد تفرقه و اختلاف میان شیعیان را از دیگر پیامدهای کج فهمی در دین دانست و افزود: به عنوان مثال بهائیت امروز منشاء اختلاف میان مسلمانان هستند.

حجت الاسلام میرعمادی سطحی نگری در دین را یکی از عبرتهای عاشورا عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) در حادثه عاشورا در برابر گروهی قرار گرفت که دین را سطحی شناخته بودند نه عمقی و ظاهر و پوسته دین را گرفته بودند و عمق آن را رها کرده بودند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار