حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي در حاشيه ديدار علما، طلاب و روحانيون لرستان با آيت‌الله نوري همداني كه در خرم‌آ‌باد انجام گرفت در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) شعبه لرستان، از اضافه شدن 5 مدرسه علميه برادران و 7مدرسه علميه خواهران در 5 سال اخير در استان خبر داد و گفت: طبق تأكيدات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه حوزه‌هاي علميه استان لرستان بايد به جايگاه رفيع خود كه در گذشته داشته‌اند برگردد.
امام جمعه خرم‌آ‌باد ادامه داد: در اين راستا طي 5 سال اخير 12 مدرسه علميه در استان لرستان راه‌اندازي شده و در حال حاضر تعداد مدارس علميه استان به 13 مدرسه علميه خواهران و 11 مدرسه علميه برادران افزايش يافته است.
وي افزود: از جمله مدارس علميه‌اي كه به مدارس علميه خواهران در لرستان اضافه شده مي‌توان از معصوميه خرم‌آ‌باد، الزهرا پل‌دختر، نجميه ازنا، بنت‌الرسول الشتر، ريحانة‌النبي(ص)، فاطمه‌الزهرا كوهدشت و مركز تخصصي زينبيه اشاره كرد.
حجت‌الاسلام ميرعمادي اضافه كرد: همچنين در بخش برادران مدارس علميه صادقيه و رضويه در خرم‌آ‌باد، امام رضا(ع) در پل‌دختر، رضوي در الشتر اضافه شده است.
نماينده ولي ‌فقيه در لرستان خاطرنشان كرد: در حال حاضر يك‌هزار و 101 طلبه برادر و 911 طلبه خواهر در مدارس علميه لرستان مشغول تحصيل هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار