حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی آثار و نتایج اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: آنچه از فکر و کلام با بصیرت رهبر معظم انقلاب مطرح می شود برخواسته از مبانی ژرف دینی و اسلامی است.

ایشان با بیان اینکه یکی از مباحث مورد تاکید رهبر انقلاب موضوع اقتصاد مقاومتی است، افزود: اقتصاد مقاومتی از مسائلی است که آثار و نتایج فراوانی در ابعاد مختلف به دنبال دارد.

حجت الاسلام میرعمادی حفظ استقلال همه جانبه کشورمان را از جمله آثار اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اسلام همواره به پیروان خود دستور می دهد که در همه حال با توکل به خدا امور خود را به پیش ببرند و از دشمنان قطع امید کنند.

وی با بیان اینکه خواسته اسلام حفظ استقلال مسلمانان در ابعاد مختلف است، یادآور شد: مسلمانان در هر شرایطی باید استقلال خود را حفظ و چشم امید به بیگانگان نداشته باشند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه استقلال مسلمانان باعث شوق، نشاط و شادابی جامعه و موجب خشم دشمنان می شود، افزود: باید نسل جدید کشور در سایه استقلال رشد کرده و جوانان کشورمان ابتکارات خود را به رخ جهانیان بکشند.

وی تصریح کرد: ثمره اقتصاد مقاومتی ایستادن روی پای خود و اتکا به داشته هایمان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با یادآوری اینکه دشمن با وابسته کردن کشورمان به دنبال ضربه زدن به نظام و از بین بردن استعدادها و ظرفیت های جوانان است، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی راه و روش پیامبر و ائمه اطهار بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آنچه پیامبر گرامی اسلام به آن دست یافت در سایه اعتماد به نفس و خودباوری بوده است، ادامه داد: یکی دیگر از برکات و آثار اقتصاد مقاومتی عزتمندی و سربلندی نظام است.

وی با تاکید بر اینکه عزت و اقتدار و سربلندی در این است که انسان به خودش تکیه کند، بیان داشت: عزت مومنان در بی نیازی از دیگران است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم عزت و سربلندی خودمان را حفظ کنیم باید به اقتصاد مقاومتی روی بیاوریم، یادآور شد: انسان مسلمان باید عزت و سربلندی خود را از خداوند متعال طلب کند و نباید جامعه اسلامی چشم طمع به بیگانگان اعم از کشورهای اروپایی و امریکا داشته باشد.

وی با بیان اینکه ایرانیان استعدادهای فراوانی دارند، گفت: راهکار مقابله با فشارها و تحریم ها رجوع به استعدادهای خود و تکیه بر اقتصاد مقاومتی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار