حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی موانع و چالشهای پیش روی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: برای رسین به اهداف اقتصاد مقاومتی باید این موانع را شناسایی و برطرف کرد.


دشمن در برابر ایده اقتصاد مقاومتی به دنبال ایجاد موانع است


وی با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به نظام و اقتصاد کشورمان توطئه می چیند و به تحریم ها و فشارهای اقتصادی روی آورده است، بیان داشت: دشمن همان گونه که برای ضربه زدن به اقتصاد ایران برنامه دارد در برابر ایده اقتصاد مقاومتی نیز به دنبال ایجاد موانع و توطئه است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: اگر ملتی بخواهد در برابر فشارهای دشمن ایستادگی کند باید موانع و خطرات پیش روی خود را بشناسد و برطرف کند.


حجت الاسلام میرعمادی با تقسیم موانع و آسیب های اقتصاد مقاومتی به دو بخش موانع داخلی و خارجی بیان داشت: علاوه بر اینکه دشمن از خارج فشارهایی را برای عدم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی وارد می کند در داخل نیز برخی موانع بستر مناسب را برای رسیدن دشمن به اهدافش فراهم می کنند.


فساد اقتصادی از مهم ترین آسیب های تحقق اقتصاد مقاومتی است


وی تبعیض و فساد اقتصادی را از جمله این موانع دانست و بیان داشت: فساد اقتصادی گلوگاه اقتصاد مملکت را فشار می دهد و از جمله مهم ترین آسیب های تحقق اقتصاد مقاومتی است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از فساد اقتصادی به عنوان بزرگترین خطر برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاد کرد و بیان داشت: اگر فساد اقتصادی وجود داشته باشد دیگر راهی برای مقاومت در این عرصه باقی نخواهد ماند.


حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: بزرگترین و بدترین فساد، فساد اقتصادی است که موجب فقر و ناامیدی در جامعه و سستی ارکان اقتصاد یک کشور می شود.


خطر سپردن مسئولیت های اقتصادی به افراد ناکارآمد


وی یکی دیگر از موانع تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را سپردن مسئولیت های اقتصادی به افراد ناکارآمد دانست و بیان داشت: مسئولیت های اقتصادی در نوع خود مسئولیت های دشواری محسوب می شوند که باید به افراد متخصص و متعهد واگذار شوند.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در راس مسئولیت های اقتصادی باید افراد دلسوز و انقلابی قرار بگیرند، افزود: مسئولین اقتصادی باید علاوه بر اینکه امین و متخصص بوده از تعهد لازم نیز در این زمینه برخوردار باشند.


حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مسئله سپردن مسئولیت های اقتصادی به افراد متعهد بسیار مهم است، افزود: در قرآن مجید نیز بر این موضوع تاکید و توصیه شده است که اموالتان را به دست افراد خردمند و عاقل بدهید.


روحیه اسراف و تجمل گرایی در جامعه از موانع پیش روی اقتصاد مقاومتی


وی با تاکید بر اینکه سپردن مسئولیت ها در تحقق اهداف اقتصاد مقاومی موضوعی مهم است، افزود: کسانیکه شایستگی لازم برای قرارگیری در مسئولیتهای اقتصادی را نداشته باشند جامعه را دچار سستی کرده و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را با مشکل مواجه می کنند.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اگر مسئولیتهای اقتصادی در دست افراد متخصص و متعهد قرار بگیرد آنگاه اقتصاد مقاومتی معنا پیدا می کند، ادامه داد: یکی دیگر از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی روحیه اسراف و تجمل گرایی در جامعه است.


حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه کسانیکه بیش از نیاز مصرف و خرید می کنند موجب شکسته شدن اقتصاد مقاومتی می شوند، بیان داشت: اقتصاد مقاومتی با صرفه جویی امکان پذیر است نه با تجمل گرایی و اسراف.


نوسان بازار ارز، تصدی گری دولت و واردات بی رویه کالاها


وی با تاکید بر ضرورت ذخیره سازی سرمایه و صرفه جویی در عرصه اقتصاد عنوان کرد: وابستگی مملکت به نفت، تجارت کاذب، ترویج و عرضه تولیدات خارجی، تورم لجام گسیخته و ... از دیگر موانع تحقق اقتصاد مقاومتی در کشورمان است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین نوسان بازار ارز را از دیگر موانع در این زمینه برشمرد و گفت: تصدی گری دولت در عرصه اقتصادی، واردات بی رویه کالاها و وجود قوانین دست و پاگیر از دیگر موانع پیش روی اقتصاد مقاومتی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار