حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه صداقت و درستکاری یکی از اصول اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: پرهیز از تقلب و سست کاری از اصول اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه صداقت از اصول اساسی اعتقادی ماست، یادآور شد: صداقت و دوری از تقلب سبب بالا رفتن کیفیت تولید و خدمات می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی به عنوان شعار سال وقتی رونق می یابد که کارها بر اساس صداقت و درستکاری انجام شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه مشتری و خریدار به سمت جنس باکیفیت و مرغوب می رود، افزود: دین اسلام دستور می دهد که کارها باید درست و از هرگونه تقلب و سست کاری به دور باشد.

ایشان با بیان اینکه در آیات و احادیث نیز همواره بر صداقت و درستکاری به خصوص در مسائل اقتصادی تاکید شده است، تصریح کرد: قرآن کریم نیز به صورت یک قاعده کلی بیان کرده است که هرکس از راه تقلب، سستی، خیانت و دروغ کار را پیش ببرد "اکل مال به باطل" کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه فقها مصداقهای متعددی برای "اکل مال به باطل" مطرح کرده اند، ادامه داد: بی کیفیت بودن جنس، مخلوط کردن جنس خوب و بد، فروختن جنس نامرغوب به اسم مرغوب، فریبکاری در معامله، فروختن جنس خارجی به اسم داخلی، تاسیس شرکتهای دروغین، کلاهبرداریهای اینترنتی و... از مصادیق اکل مال به باطل است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه تقلب و سست کاری با روح اقتصاد مقاومتی سازگار نیست، یادآور شد: فریبکاری و دروغ در معامله و در کارهای اقتصادی با روح قرآن و سیره ی ائمه اطهار سازگاری ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار