حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در حاشیه برگزاری طرح شمیم خدمت در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با تاکید بر ضرورت توجه به بانکداری اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... ما بر پایه دین مقدس اسلام و احکام شرع است یکی از کارهای بسیار مهم در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئله بانکداری اسلامی است.


وی با اشاره به اهداف بانکداری اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: توجه به تولید، گردش مالی در فعالیتهای اقتصادی و ... از جمله این اهداف محسوب می شود.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در این راستا جلوگیری از مفاسد اقتصادی یکی از موارد بسیار مهم در بانکداری اسلامی است، تصریح کرد: پولهایی که در بانکها جمع آوری می شود باید در مسیر تولید و فعالیتهای اقتصادی به کار گرفته شود.


حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر در اختیار قرار گذاشتن تسهیلات لازم توسط بانکها برای فعالتر شدن عرصه تولید ادامه داد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" بانکها نقش بسیار مهم و بسزایی در تحقق این شعار دارند.


وی یادآور شد: بانکها باید اعتبارات خود را برای سهولت در واردات و صادرات، تقویت تولید، تقویت سرمایه گذاری و ... بیشتر از گذشته به کار گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار