حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند تشکیل مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به جوانان این مجمع در استان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه یکی از راهنمایی های رهبری خطاب به بنده همواره توجه به مسائل حوزه جوانان بوده است، تصریح کرد: در این راستا تلاش شده است که نسبت به جوانان لرستانی و مسائل این قشر اهتمام بیشتری صورت گیرد.

جوانان پرچم دار نظام هستند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ایده تشکیل مجمع مشورتی جوانان در استان لرستان از اندیشه های بلند مقام معظم رهبری نشات گرفته است، افزود: علاوه بر این جوانان در فرهنگ دینی ما از یک جایگاه والایی برخوردار هستند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه ائمه اطهار و یه ویژه پیامبر گرامی اسلام توجه خاصی به جوانان داشته اند، عنوان کرد: پیامبر گرامی اسلام همواره به جوانان میدان می دادند و به این قشر مسئولیت می سپردند.

وی با تاکید بر اینکه در احادیث در رابطه با جوانان و مسائل تربیتی، معرفتی، اعتقادی و معنوی این قشر تاکید زیادی شده است، عنوان کرد: امام صادق(ع) در حدیثی می فرمایند که دوست ندارم جوانان را جز در دو حالت "عالم و دانشمند" و "متعلم و دانشجو" ببینم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری معتقدند که جوانان پرچم دار نظام هستند، بیان داشت: ایشان همیشه بر آموزش و تربیت و سپردن مسئولیت به قشر جوان تاکید داشته اند.

فعالیتهای چهارساله مجمع مشورتی جوانان

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: مجموعه آموزهای دینی و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری منجر به تشکیل مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان شد که این مجمع متشکل از 15 عضو اصلی است که از این تعداد 8 عضو جوان و 7 عضو "جوان یاوران" هستند.

وی با بیان اینکه این مجمع چهار سال است که فعالیت خودرا آغاز کرده است، بیان داشت: سال اول فعالیت مجمع به شناسایی و جذب جوانان و ارائه راهکارهایی برای حضور جوانان در صحنه اختصاص پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: در سال دوم فعالیت مجمع همایش "جوانان، ولایت و معنویت" و در سال سوم جشنواره "تجلیل از جوانان برتر لرستان" برگزار شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه امسال نیز برگزاری همایش بین المللی "الگوی اسلامی جوان ایرانی" را در دستور کار قرار دادیم، بیان داشت: با این تفاسیر هر ساله علاوه بر کارهای معمولی یک کار برجسته نیز توسط مجمع مشورتی جوانان لرستان برگزار شده است.

خروجی برنامه های مجمع مشورتی موفق و مطلوب بوده است

وی با بیان اینکه مجمع در این مدت هر ساله یک کار فرهنگی برجسته و الگو ارائه کرده است، بیان داشت: خوشبختانه خروجی برنامه های مجمع مشورتی موفق و مطلوب بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد توجه مسئولان و همچنین اعتماد به جوانان را یکی از برکات راه اندازی این مجمع دانست و گفت: همچنین ایجاد این باور در میان جوانان لرستانی که می توانند در عرصه های مختلف حاضر شوند از دیگر ثمرات فعالیت این مجمع بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی حضور جوانان لرستانی و برگزاری برنامه هایی در سطح ملی و بین المللی را از دیگر نتایج این فعالیتها برشمرد و بیان داشت: جوانان لرستانی با ایجاد این مجمع و برنامه های برگزار شده جرات حضور در سطح بین المللی را پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه ما امروز به برکت فعالیت مجمع مشورتی یک بانک اطلاعاتی از جوانان برتر لرستانی داریم، عنوان کرد: از همه اینها مهم تر خود ارتباط جوانان با دفتر نماینده ولی فقیه در استان است به طوریکه جوانان بیت نماینده ولی فقیه را متعلق به خودشان می دانند.

تمام مسئولیت های مجمع به خود جوانان سپرده شده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تمام مسئولیت هایی که در مجمع و برنامه های آن وجود دارد به خود جوانان سپرده شده است، افزود: جوان یاوران تنها در اینجا نقش حمایتی خود را ایفا می کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه واگذاری مسئولیت به خود جوانان تاثیر فراوانی در روحیه آنها داشته است، افزود: این امر موجب تقویت روحیه و انگیزه جوانان لرستانی و تقویت این قشر شده است.

وی تصریح کرد: فعالیتهای مجمع مشورتی با همکاری جوانان موجب شده است که مجموعه جوانانی که امروز مرتبط با مجمع هستند احساس می کنند که از پشتوانه معنوی قوی برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه الگوی مجمع مشورتی جوانان برای اولین بار در لرستان شکل گرفته است، بیان داشت: برخی از استانها نیز با الگوگیری از لرستان دست به تشکیل چنین مجمعی البته در سطوح پایین تر زده اند.

کار با جوانان سراسر اخلاص، نشاط و پویایی است

وی در ادامه سخنان خود همکاری با جوانان را بسیار برای نشاط و انگیزه و همچنین پویایی مفید دانست و بیان داشت: من هیچ گاه از فعالیت و کار کردن در کنار جوانان خسته نمی شوم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: تنها قشری که من به راحتی با آنها کار می کنم و در آن کار موفق می شوم کار با جوانان است چرا که نشاط جوانان در ما نیز اثر می کند و خلاقیت آنها سطح کار را بالا می برد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه علاقه ای که برای فعالیت در کنار جوانان دارم نسبت به هیچ چیز دیگری ندارم، بیان داشت: کار با جوانان سراسر اخلاص، نشاط و پویایی است.

روند برگزاری همایش "الگوی اسلامی جوان ایرانی"

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به روند برگزاری همایش "الگوی اسلامی جوان ایرانی" اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به بررسی هایی که در مجمع مشورتی انجام شد تصمیم گرفته شد که در سال 91 برگزاری یک برنامه در سطح بین المللی در دستور کار قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: در این راستا در جلسات مجمع مقرر شد که مجموعه سخنان مقام معظم رهبری را راجع به جوانان جمع آوری کنیم که در نهایت از بیانات ایشان موضوع همایش مبنی بر "ضرورت معرفی جوان پرورش یافته در دامان انقلاب به جهانیان" اخذ شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه برگزاری این همایش بین المللی از همین جمله رهبر فرزانه انقلاب آغاز شد، بیان داشت: در این راستا کار برگزاری این همایش کلید خورد و در مهلت ارائه مقالات بیش از 340 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد.

وی با بیان اینکه بیش از 12 مقاله خارجی به دبیرخانه همایش ارسال شده است، یادآور شد: این همایش از یک پشتوانه علمی و کارشناسی قوی برخوردار بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همکاری دستگاههای مختلف در برگزاری این همایش را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: همه با یک دید مثبت به برگزاری همایش نگاه کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار