حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، از برگزاری همایش بین المللی الگوی اسلامی جوان ایرانی خبر داد و گفت: این همایش با مساعدت مجمع مشورتی امور جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان خرم آباد دوشنبه برگزار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که سیصد و چهل مقاله به این جشنواره ارسال شده است، ابراز کرد: دوازده مقاله این جشنواره از کشورهای خارجی و بقیه از ایران ارسال شده‌اند.

ایشان با بیان این که موضوعات فراخوان مقاله این همایش ایثار، جهاد، شهادت و بصیرت است، افزود: این همایش با شرکت میهمانان خارجی از بیست و سه کشور برگزا می‌شود.

امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: از میان مقالات ارسال شده سی مقاله برتر شناخته و به صورت پوستر در آمده است و هشت مقاله نیز در این همایش به صورت سخنرانی ارائه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان کنفرانس جوان و بیداری اسلامی از دیگر برنامه‌های این همایش دانست و ابراز کرد: این کنفرانس با حضور محققان داخلی و خارجی برگزار می‌شود که هدف از این برنامه معرفی جوانان پرورش یافته انقلاب اسلامی است و الگو قرار دادن برای جوانان منطقه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی اضافه کرد: از آنجایی که جوانان ایرانی با برخورداری از معنویت، گرایش به دین، ولایت مداری، خلاقیت و ابتکار سرآمد و الگو برای جوانان دنیا و از توانمندی و استعدادهای درخشانی برخوردار هستند باید این جوانان به دنیا معرفی شوند.

وی با بیان این که جوانان تکیه گاه و امید آینده کشور هستند، بر ضرورت توجه به این قشر جامعه تأکید کرد و گفت: شناخت داشته‌ها، سرمایه‌ها و توانمدی‌های بی بدیل جوانان ایرانی و معرفی آنها ضرورت است و همان گونه که مقام معظم رهبری عنوان کردند؛ ارج نهادن به مقام والای جوانان و سپردن مسؤولیت به آنها سبب اعتماد به نفس و خودباوری این قشر جامعه خواهد شد.

امام جمعه خرم آباد در پایان اظهار داشت: این همایش با چهار محور مبانی، رویکردها، چالش‌ها و راهکارها در زمینه جوانان برگزار می‌شود و جوان، ولایت و معنویت، جوان و بصیرت، جوان و مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن، جوان، ایثار، جهاد و شهادت و جوان، اعتماد به نفس و خوباوری از موضوعات این همایش است.

گفتنی است، همایش بین المللی الگوی اسلامی جوان ایرانی، دوشنبه دوازدهم تیر ماه  از ساعت 8:30  صبح با سخنرانی دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان، حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی نماینده ولی فقیه در خرم آباد و حجت‌الاسلام میرفاطمی معاون جامعة المصطفی العالمیه در خرم آباد برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار