آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه جمعه 22 شهریورماه در دومین دوره آموزشی تشکیلاتی طرح شهید شهریاری ویژه استادان دانشگاه آزاد اسلامی که در تالار دکتر شهیدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد، با تشریح نقش اساتید دانشگاه در جریان شناسی سیاسی و مسئولیت آنها در گام دوم انقلاب، اظهار داشت: عقل، دین و علم مایه حیات هستند.

مسئولان اقتصادی برای تحقق شعار سال چه کرده اند؟

وی با بیان اینکه عقلانیت و دیانت از جایگاه والایی برخوردار است، تصریح کرد: هر ملتی که از عقل، علم و دین برخوردار باشد آن ملت سعادتمند و پیشرفته هستند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، افزود: هدایت، رشد و کمال، فرهنگ و تمدن هر جامعه به وجود عقل، علم و دین بستگی دارد و اگر به دنبال تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب هستیم به طور قطع باید عقلانیت، پیشرفت علمی و ... به اوج برسد.

آیت الله میرعمادی، ادامه داد: اساتید دانشگاهی استوانه های حیات جامعه هستند.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه علمی کشور و همچنین توجه به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری به عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است، گفت: مسئولان اقتصادی کشور باید پاسخگو باشند که برای تحقق شعار سال چه کاری انجام داده اند و اساتید دانشگاه ها نیز باید پاسخگوی این مسئله باشند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، افزود: مهندسی فرهنگی، جهاد علمی و عملی، مسئولیت های سنگینی هستند که بر دوش دانشگاه ها و حوزه های علمیه است.

نقش آفرینی تشکل‌های ولایی در گام دوم انقلاب

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز اساتید دانشگاه ها نمی توانند بگویند کاری به مسائل سیاسی نداریم، خاطر نشان کرد: این جایگاه، جایگاه پرورش افراد وارسته است و امروز هدف نیز، شاگرد پروری، رشد دانشجو، گرفتن دست دانشجویان در رساندن به کمال است.

وی با اشاره به بعد فردی، عبادی، اجتماعی، سیاسی و ...به عنوان ابعاد گوناگون کمال، ادامه داد: یکی از نقش ها و مسئولیت هایی که اساتید بر عهده دارند جریان شناسی انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: بدون شناخت جریان های سیاسی نمی توانیم پیشرفت و مسیر انقلاب را طی کنیم و انقلابی باشیم، پس می بایست در این راستا شناختی دقیق داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دو نوع تشکل سیاسی انقلابی و تشکل غیرانقلابی داریم، افزود: توده ای ها، لیبرال، کمونیست، جریان های روشنفکر غرب گرا و جریان فتنه، جریان های سیاسی غیر انقلابی هستند که در قالبی به نام تشکل غیرولایی قرار می گیرند و در مقابل آنها، تشکل های انقلابی و ولایی هستند که در راستای گام دوم انقلاب نقش آفرینی می کنند.

تشریح ویژگی‌های تشکل‌های انقلابی

وی، تجمل گرایی و تشریفاتی بودن، سازش کاری، حساس نبودن به ارزش ها، تمایل داشتن به غرب و آمریکا و اعتقاد نداشتن به شعار «مرگ بر آمریکا» را از ویژگی های تشکل های سیاسی غیر انقلابی عنوان کرد و اظهار داشت: این گونه تشکل ها آمریکایی ها و اروپایی ها را بر مسلمان شیعه ترجیح می دهند و به طور کلی در گام دوم انقلاب، این گونه تشکل های غیر ولایی جایگاهی ندارند چرا که جایگاهی که برای گام دوم انقلاب ترسیم شده است متوجه تشکل های انقلابی است.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: مهمترین مشخصه تشکل های انقلابی، اعتماد به اصل ولایت فقیه است.

آیت الله میرعمادی، افزود: ولایت فقیه در ولایت معصوم ریشه دارد و هویت تشکل های انقلابی، ولایت فقیه است و همین باعث سربلندی این تشکل ها شده است.

وی در ادامه، استکبار ستیزی، استقامت و ایستادگی را از دیگر ویژگی های تشکل های انقلابی عنوان کرد و گفت: امروز استقامت به عنوان سیمای تشکل های انقلابی است و اگر این ویژگی نباشد تشکل های انقلابی نمی توانند کار را پیش ببرند.

ایجاد جبهه مقاومت در منطقه

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران با سرعت پیش می رود و تشکل ها باید خود را به انقلاب اسلامی برسانند تا عقب نمانند، امروز یک جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفته است و علی رغم فشار آمریکا، تمام رهبران مقاومت برای دیدن مقام معظم رهبری به ایران می آیند و با رهبری بیعت می کنند.

آیت الله میرعمادی، افزود: در گام دوم انقلاب شتاب بیشتری مشاهده می شود به گونه ای که شاهد محو اسرائیل، در آینده ای نزدیک خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر پیروزی انقلاب اسلامی قابل رویت است و اینجاست که در دانشگاه ها که مرکز پرورش علم و خرد هستند باید شتاب کنیم، افزود: امروز مهم ترین وظیفه تشکل های انقلابی ایجاد گفتمان انقلابی، پیشرفت،  عدالت، مبارزه با فساد و... است و هیچ موضوعی نمی تواند حرکت انقلاب اسلامی را آهسته تر کند.

آرشیو اخبار