باسمه تعالی

یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الى احسن الحال

عید سعید نوروز و آغاز سال نو هجری شمسی را به ملت بزرگ ایران اسلامی به ویژه به مردم ولایتمدار استان لرستان تبریک و تهنیت عرض می کنم، فصل بهار آغاز رویش و جوشش طبیعت و شروع جلوه گری زیبایی های عالم هستی است، این رویش و جوشش نشانه حیات مجدد و آغاز یک حرکت دوباره و تحولی نو آمیخته با نشاط، طراوت و شکوفایی است.

بی تردید یکی از علل انتخاب اول بهار به عنوان عید ملی ایرانیان و فلسفه وجودی آئین نوروز همین وجود گوهر رویش و جوشش در زندگی انسان است که هر سال با اراده جدید و انگیزه قوی تر به سمت رشد، تعالی و پیشرفت بیشتر حرکت می کند.

نوآوری و نو بودگی، عشق و همدلی، ایمان و امیدواری مهمترین درس آفرینش و حقیقت هستی است که با الهام از آن می توان آینده بهتر و زندگی شیرین تر و زیباتر برای خود خلق کرد.

انقلاب اسلامی ایران نیز رویش و جوشش ملت با بصیرتی بود که توانست تمامی تاریکی ها و ظلمت ها را به نور و روشنایی تبدیل نماید و آرزوی تمام انبیا و اولیای الهی را تحقق بخشد و منشا بیداری اسلامی در جهان اسلام گردد.

اکنون ما در شرایطی قرار گرفتیم که فرهنگ و اقتصاد از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند، لذا با تبعیت از رهنمودهای رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی باید با عزم راسخ در مسیر پیشرفت و عدالت، اقتدار و عزت گام های بلندی را برداریم.

برای رسیدن به این هدف والا نیازمند به استمرار همدلی و همزبانی، استفاده از تمام ظرفیتهای داخلی و توانمندی های درونی با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و ادامه جهش های علمی و مصونیت سازی فرهنگی است.

از این رو در سال جدید توجه به فرهنگ و معیشت دو عنصر تعیین کننده برای ملت ایران اسلامی است.

اینجانب ضمن تبریک به همه مردم عزیز به ویژه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و آرزوی طول عمر پر برکت برای مقام معظم رهبری مدظله العالی از خداوند متعال سالی توام با سلامت، آرامش و سرشار از برکت و معنویت برای همگان مسئلت دارم.

سید احمد میرعمادی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید