آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان شامگاه دوشنبه 22 مهرماه با حضور در موکب بزرگ امام خامنه ای در ورودی شهر خرم آباد، از غرفه های مختلف آن بازدید کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با حضور در بخش های مختلف این موکب بزرگ و مردمی، در جریان روند خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی قرار گرفت.

آیت الله سید احمد میرعمادی در بازدید از موکب های لرستان در سخنانی با اشاره به روند خدمات رسانی این موکب ها به زائران اربعین، اظهار داشت: روند خدمت رسانی در این موکب ها بسیار عالی است و رضایت مندی خوبی وجود دارد.

وی بیان کرد: نکته ای که بسیار مهم است این بوده که آنچه در این موکب ها بسیار برجسته است، عشق، علاقه، اخلاص و محبت خادمین به امام حسین(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه خدمت رسانی های متعددی از سوی این موکب ها به زائران صورت می گیرد و حتی بعضی افراد خانه های خود را برای زائرانی که می خواهند شب در خرم آباد باشند مهیا کرده اند و آنها را اسکان می دهند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۳۰ هزار زائر اربعین از استان لرستان عبور کرده اند که این رقم بسیار بالایی است و فرصت و ظرفیتی بوده که ما علاوه بر بعد اعتقادی، معرفتی و خدمت رسانی به زائران، در راستای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان نیز می توانیم بسیار موثر باشیم.

بر اساس این گزارش، موکب امام خامنه ای در ورودی شهر خرم آباد بزرگترین موکب مردمی کشور است و همه خدماتی که در این موکب ارائه می شود از صفر تا ۱۰۰ مردمی است.  آشپزخانه این موکب به صورت ۲۴ ساعته به زائران حسینی ارائه خدمت می کند و زائران در هر ساعت از شبانه روز به این موکب برسند می توانند از غذای گرم آشپزخانه استفاده کنند.

آرایشگر، تیم مکانیک سیار، کارواش سیار، خیاط و پزشکان در این موکب مستقر هستند و به زائران اربعین خدمت ارائه می دهند.  همچنین طلاب خواهر و برادر در موکب مستقر هستند تا به مسائل شرعی زائران حسینی پاسخگو باشند.

آرشیو اخبار