آیت الله سید احمد میرعمادی 31 فروردین ماه در ستاد مدیریت بحران لرستان با حضور رئیس جمهور در سخنانی با تاکید بر اینکه علاوه بر دستگاه‌های اجرایی و دولتی، سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی و طلاب خدمات ارزشمندی در مناطق سیل زده لرستان انجام دادند، اظهار داشت: می‌توان از این ظرفیت برای حل مشکلات استان استفاده کرد.

تدبیر مقام معظم رهبری برای جبران خسارت‌های سیلاب امید بخش است

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تدبیر مقام معظم رهبری برای جبران خسارت‌های سیلاب امید بخش است، افزود: پیگیری و تماس‌های مجدانه و مستمر رئیس جمهور نیز باعث دلگرمی مردم شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد خطاب به رئیس جمهور، عنوان کرد: خسارت‌ها رخ داده و گزارش‌ها نیز به شما ارائه شده است، در این راستا انتظار داریم که شما دستور بدهید که دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های بازسازی و جبران خسارت خود را در این رابطه ارائه دهند.

رئیس جمهور به مردم این اطمینان را بدهد که خسارت‌ها جبران می‌شود آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه برنامه زمانبندی در بخش‌های مختلف باید تعریف شود، گفت: رئیس جمهور در این رابطه به مردم این اطمینان را بدهد که خسارت‌ها جبران می‌شود، چرا که در حال حاضر معیشت و زندگی مردم دچار مشکل شده است.

وی، تصریح کرد: با توجه به آسیب‌های مالی و صدمات روحی که مردم متحمل شده‌اند، مردم انتظار پیگیری و رفع این مشکلات را از مسئولان و دولت دارند.

زمینه مشارکت مردم در ایجاد فرصت‌های شغلی در استان فراهم شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه مشکل اصلی لرستان را بیکاری عنوان کرد و افزود: در این شرایط فعلی کشور ما انتظار نداریم که کارخانه جدیدی در لرستان ایجاد شود، اما زمینه مشارکت مردم در ایجاد فرصت‌های شغلی در استان فراهم شود.

دولت می‌تواند با هدایت سرمایه گذران زمینه ایجاد اشتغال در لرستان را فراهم کند آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه لرستان دارای ظرفیت‌های فراوانی است، گفت: در این راستا دولت می‌تواند که با هدایت سرمایه گذران زمینه ایجاد اشتغال در لرستان را فراهم کند و یار و یاور مردم باشد.

وی با اشاره به شاخص‌های اقتصادی و لرستان در حوزه مختلف، گفت: این شاخص‌ها در استان قابل مقایسه با استان‌های دیگر نیست و انتظار این بوده که حداقل در این حوزه‌ها لرستان به میانگین کشوری برسد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: انتظار این بوده که زمین‌های کشاورزی آبی و همچنین وضعیت تخصیص آب لرستان به میانگین کشوری برسد و یک سد بزرگ در استان احداث شود که برای استان‌های دیگر نیز رفع خطر کند.

آرشیو اخبار