آیت الله سید احمد میرعمادی 22 فروردین ماه در ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه مجموعه عزیزان تحت وزارت نیرو در لرستان با تمام وجود اما با نداشتن امکانات و تجهیزات، تلاش و کوشش کردند؛ اظهار داشت: استان‌ها آمدند به سراغ ما و کمک کردند.

وی تصریح کرد: از استانی تجهیزات به استان ما آمد که در طول تاریخ سیل ندید، این تجهیزات آب و برق در لرستان که همواره با مسئله سیلاب مواجه بوده لازم است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه تفاوتی در حرف بعضی مسئولان و حرف مردم می‌بینیم، گفت: مردم می‌گویند می‌خواهیم سربار جامعه نباشیم، تا به حال تولید گر بوده ایم و می‌خواهیم تولید گر بمانیم؛ اما مسئولان می‌گویند بروید فلان جا خانه بگیرید!

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مردم می‌گویند چرا از ضعف کارشناسی نمی‌گویید، چرا از ضعف دستگاه‌ها نمی‌گویید، تصریح کرد: مشکل لرستان دو مطلب است؛ تولید آب با لرستان است اما بهره‌ای ندارد، نه در ذخیره سازی و نه در کشاورزی؛ این مسائل یک بار برای همیشه حل شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم این همه در محرومیت و گرفتاری هستند به خاطر نبود آب، افزود: شما را مقصر نمی‌دانیم، اما به دولت بگویید امروز سد سیمره نجات بخش خوزستان است؛ سد خوبی در لرستان احداث شود تا مردم از آن استفاده کنند.