آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز چهارشنبه 8 اسفندماه در همایش "رویش ماندگار" با اشاره به اینکه امروز برنامه افتتاح ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان را و نمایشگاه فعالیت های مجمع مشورتی جوانان را داریم، اظهار داشت: دفتر نماینده ولی فقیه دو تا سه اتاق بیشتر نبوده که ساختمان آن بیش از ۲۰ سال قدمت دارد؛ با همکاری همه عزیزان به ویژه استاندار لرستان یک دفتر آبرومندی برای استان ساخته شد که فضای بسیار مناسبی است.

تاکید رهبر انقلاب بر بهره گیری از توان جوانان

وی با بیان اینکه یکی از مطالبی که از روز اول خواستیم خدمت مردم لرستان بیاییم رهبری تاکید داشتند، مسئله جوانان بود؛ تصریح کرد: از حکمی که حضرت آقا برای ما داشتند از آن پس توجه به جوانان مورد عنایت رهبری قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در این رابطه مجمع مشورتی جوانان را تشکیل دادیم و امروز ۱۰ سال از این تشکیلات گذشت، افزود: واقعا افتخار می کنم که شاهد مجموعه ای هستیم که رویش ماندگار انقلاب است؛ برای اینکه جوان از یک اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.

یکی از کارهایی که دشمنان پس از پیروزی انقلاب سرلوحه قرار دادند هجمه به جوانان بود

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امام صادق(ع) به یکی از اصحابش فرمود  «برو دنبال جوانان، جوانان در کارهای خیر سریع تر روی می آورند» ادامه داد: این علت خیلی دقیق و عمیقی است، جوان در پذیرش حق سرعت دارد، در جهاد پیشگام است، علم را زودتر فرا می گیرد و جوان دل رقیق و رئوف و مهربانی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که دشمنان پس از پیروزی انقلاب سرلوحه قرار دادند هجمه به جوانان بود، تصریح کرد: امام علی(ع) سفارش می کند که قبل از اینکه جوانان از سوی دشمن مورد هدف قرار بگیرند شما به سوی جوانان بروید، در تهذیب و رشد جوان تلاش کنید.

هرگاه خسته شدم با جوانان که نشستم خستگی من برطرف شد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما هم اعتماد به جوانان کردیم و هرگاه خسته شدم با جوانان که نشستم خستگی من برطرف شد، افزود: در طول این ۱۰ سال تعداد جوانان شرکت کننده در برنامه های ما ۷۲۵۰ نفر بوده است که آمار بسیار مهمی است.

۴۳۰۰ جوان در سایت مجمع مشورتی ثبت نام کردند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه تعداد جوانانی که در سایت مجمع مشورتی جوانان ثبت نام کرده اند ۴۳۱۰ نفر هستند، افزود: جوانانی که با مدرک کارشناسی به بالا عضو مجمع هستند ۳۵۰۰ نفر هستند؛ همچنین ۴ نفر از اعضای مجمع مشورتی ما ۴ طرح اقتصادی را پیاده کردند که یکی از آن ها همین رصدخانه خرم آباد است.

وی با بیان اینکه تعدادی از اعضای مجمع رفتند مسئولیت مدیریت اجرایی و مسئولیت در دانشگاه ها گرفتند، ۷۵ نفر از اعضای ما در طول این مدت مسئولیت گرفتند؛ تصریح کرد: ما همچنان که رهبری در بیانیه خود جوانان را مورد خطاب قرار دادند و مسئولیت آینده انقلاب را به جوانان سپردند، در این راستا قدم برمی داریم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سپردن مسئولیت به جوانان ضامن تداوم انقلاب است، افزود: این بیانیه رهبری خطاب به جوانان بیانگر نقش جوانان در آینده انقلاب اسلامی است؛ امیدواریم ابن مجمع مشورتی جوانان هم یک الگو برای کل کشور باشد.