آیت الله سید احمد میرعمادی صبح چهارشنبه 8 اسفندماه در دهمین همایش سیره علوی با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: همایش سیره علوی هر سال مطابق منویات مقام معظم رهبری و بر اساس شعار سال برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امسال این همایش با رویکرد اقتصاد و جامعه شکل گرفت، گفت: هر چه راجع به امام علی(ع) سخن بگوییم کم است.

علی(ع) اقیانوس فضیلت ها است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه علی(ع) اقیانوس فضیلت ها است، گفت: در عبادت عابدترین مردم است، در اوج معرفت قرار دارد، در جنگ و جهاد شجاع ترین مردم است، در زهد، جود، کرم، بخشش، ایثار و انفاق به مرحله ای رسید که سوره هایی در شان ایشان نازل شده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به جایگاه علم و دانش امام علی(ع)، گفت: ایشان در حکومت و سیاست عدالت و صداقت داشتند و نظیری ندارد.

وی با اشاره به مردم داری امام علی(ع)، گفت: یکی از فضیلت های ایشان سخنان به جا مانده از این امام بزرگوار است و در نهج البلاغه ۲۴۱ خطبه، ۷۹ نامه و ۴۸۰ سخن دارد، ۱۱ هزار حدیث و ۱۸۲ دعا از ایشان جمع شده است.

خطبه های امام علی(ع)  باید خوانده شود و از آنها درس گرفت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امام علی(ع) شخصی سخن شناس بود، عنوان کرد: خطبه های امام علی باید خوانده شود و از آنها درس گرفت.

آیت الله میرعمادی با اشاره به عظمت امام علی(ع)، بیان کرد: امروز مهم ترین مسئله شناخت هویت فردی، اجتماعی و ملی است.

ما برای اصلاح امور اقتصادی نیازمند بیگانگان نیستیم، شخصیت الگو و اسوه ای مانند علی(ع) داریم

وی با اشاره به اینکه امام علی(ع) در میدان عمل، محراب عبادت و سیاست و حکومت داری نظیر ندارد، گفت: ما برای اصلاح امور اقتصادی نیازمند بیگانگان نیستیم، شخصیت الگو و اسوه ای مانند علی(ع) داریم که شاگردان اقتصادیش دارای ایده اقتصادی برای معیشت مردم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه حلال مشکلات اقتصادی جامعه را در سیره امام علی(ع) می بینیم، افزود: امام علی(ع) با اینکه در جنگ های زیادی بود اما لحظه ای از اقتصاد و معیشت مردم غافل نبود.

اقتصادی که امام علی(ع) به دنبال آن بود استقلال اقتصادی بود

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اقتصادی که امام علی(ع) به دنبال آن بود استقلال اقتصادی بود، افزود: ما اسوه ها و الگوهایی داریم که اگر به آنها نظر کنیم سعادت دنیا و آخرت ما تامین است و اسوه و الگوهایی داریم که تمدن ساز و رفع کننده مشکلات اقتصادی است.

وی یادآور شد: سخنان رهبری نیز در ۴۰ سالگی انقلاب برگرفته از کلام امام علی(ع) بود، امروز رهبری با این بیانیه آینده کشور را ترسیم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: علت دل نشین بودن کلام امام علی(ع) این بوده که مطابق فطرت است و علت دل نشین بودن کلام  مقام معظم رهبری این بوده که برگرفته از سیره ائمه است.