آیت الله سید احمد میر عمادی 20بهمن ماه در جمع مردم الشتر در مسجد جامع این شهر به لزوم شناخت سیره زندگی حضرت فاطمه(س) تاکید  کرد و اظهار داشت: امروز جامعه نیازمند سیره فاطمه(س) است و باید سیره فاطمه را شناخت.

وی با بیان اینکه اولین سیره فاطمی دانش افزایی است، تصریح کرد: سیره فاطمه الزهرا(س) مطالبه گری و پاسخگویی بوده است؛ امروز مردم ما حق مطالبه گری دارند و هر کسی در هر مقام و مسئولیتی باید پاسخگو باشد و مردم هم باید مطالبه بکنند؛ مطالبه سبب دانش افزایی و شفافیت می شود،  سبب روشنگری می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مسئولین هم باید اطلاع رسانی کنند و کتمان کاری نداشته باشند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه دومین سیره فاطمه(س) معنویت بخشی بوده است و این بانوی گرامی همواره تلاش می کرد در خانواده و جامعه معنویت وجود داشته باشد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران انقلاب معنویت بود، اهداف انقلاب اسلامی را فراموش نکنیم و افتخار کنیم که امروز چقدر معنویت در جامعه ما برقرار شده است.

وی با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی امروز ۹۰۰ نماز جمعه در کشور برگزار می شود،  جوانان ما دنبال معنویت هستند و این امر را در پیاده روی اربعین که حضور باشکوه جوانان را داریم می توان دید؛ این دستاورد انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه اعتقاد نسل سوم و چهارم به نظام جمهوری اسلامی و آرمان های انقلاب بیشتر است، افزود: سومین سیره فاطمه(س) بصیرت بخشی بود و هیچکس مثل فاطمه زهرا(س) بصیرت بخشی نکرد.