آیت الله سید احمد میرعمادی 4 مهر ماه در دیدار با نیروهای مسلح لرستان در سخنانی با اشاره به شهامت، ولایتمداری و ... نیروهای مسلح در صحنه های سخت انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس بزرگترین رویداد تاریخی، سیاسی، فرهنگی و نظامی است.

دوران دفاع مقدس بزرگترین رویداد تاریخی ایران اسلامی است

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس بزرگترین رویداد تاریخی ایران اسلامی است، عنوان کرد: در طول تاریخی هر بار به ایران اسلامی تجاوز و حمله شد، بخشی از خاک ایران جدا شد، اما در هشت سال دفاع مقدس با رشادت رزمندگان عزیز یک وجب از خاک میهن اسلامی جدا نشد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس اوج تاریخ ایران است که برای همیشه ثبت و ضبط شد، تصریح کرد: همچنین دوران دفاع مقدس یک رویداد مهم سیاسی است چرا که در هشت سال دفاع مقدس دو ابر قدرت شرق و غرب و کشورهای دیگر از صدام حمایت و پشتیبانی کردند و در اختیار او تجهیزات، امکانات، نیروی انسانی قرار دادند و همه آنها شکست خوردند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه ابرقدرت شرق و غرب در برابر رزمندگان عزیز شکست خوردند، عنوان کرد: کشوری که تازه انقلاب کرده و روی پای خود مستقل شده و توان نظامی، اقتصادی و ... را نداشت در برابر تمام دنیا به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه همچنین از نظر فرهنگی دفاع مقدس یک رویداد مهم است، گفت: هشت سال دفاع مقدس ما جنگ اسلام در برابر کفر بود، جبهه ایران اسلامی جبهه نور، ایمان، تقوا، اتحاد، برادری، انسجام، معنویت، دعا، زیارت عاشورا بود و در مقابل کفر، لهو و لعب، شرک، دو رویی، نفاق، تجاوز گری بود.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه به تعبیر امام(ره) و مقام معظم رهبری هشت سال دفاع مقدس، مانند قیام امام حسین(ع) پیروزی خون بر شمشیر بود، تصریح کرد: ما با زیارت عاشورا، سربند یا زهرا، با شعار الله اکبر به پیروزی رسیدیم.

موقعیت برتر نظامی ایران در منطقه

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه بعد فرهنگی دفاع مقدس را باید مدنظر قرار دهیم، افزود: همچنین دوران دفاع مقدس از نظر نظامی یک رویداد مهم است چرا که رزمندگان ما از صفر به ۱۰۰ رسیدند، از داشتن سلاح سبک امروز به موشک دو هزار کیلومتر برد دسترسی پیدا کرده اند و جنگ نابرابر امروز به جنگی تبدیل شده که ایران اسلامی در موقعیت برتر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفته ترین سلاح در اختیار عراق بود، ضعیف ترین سلاح در اختیار ایران بود، گفت: تجهیزاتی که در اختیار نیروهای ما بود بسیار اندک بود، اما امروز از نظر نظامی ایران در موقعیت برتر منطقه قرار گرفته و این به برکت دفاع مقدس است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: لازم است که در گرامیداشت دفاع مقدس بعد نظامی، بعد سیاسی، فرهنگی و بعد تاریخی آن را مدنظر قرار دهیم و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به مسئله برکات دفاع مقدس، عنوان کرد: دوران دفاع مقدس برای ایران اسلامی منشا برکات است و اولین برکت دفاع مقدس قدرت دفاعی برتر ایران اسلامی است و در سایه دفاع مقدس انقلاب اسلامی قدرت دفاعی برتر پیدا کردیم و امروز در این زمینه در موقعیت بسیار بالایی قرار داریم.

وی با بیان اینکه در دیدار وزیر امور خارجه عربستان با وزیر امور خارجه آمریکا داشتند، درخواست سلاح های فراوانی کرده بود و اعلام کرده بود که می خواهیم آنقدر سلاح انباشت کنیم تا در برابر قدرت دفاعی ایران برتر شویم، ادامه داد: ما به برکت دفاع مقدس به یک الگوی موفق برای مقابله با هر گونه تجاوز در عرصه های گوناگون دست یابی داشته ایم و ما در جنگ یک الگوی موفق را پیدا کردیم و این الگوی موفق امروز در اقتصاد، سیاست، فرهنگ، اجتماع و ... نتیجه می دهد.

ضرورت مسئله تبعیت از ولایت در مقام عمل

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، بیان داشت: الگوی موفقی که ما در جنگ به آن دسترسی پیدا کردیم چارچوبی دارد که در درجه اول خودباوری و خوداتکایی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه با این الگو امروز بر مشکلات اقتصادی غلبه پیدا می کنیم، گفت: الگوی خودباوری را در جنگ پیاده کردیم و پیروز شدیم در اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و ... خود باوری را پیاده کنیم موفق خواهیم شد.

وی با اشاره به الگوی استمداد از هویت دینی، گفت: در جنگ آنچه ما را پیروز کرد اخلاص، صداقت، وحدت و ... بود و این الگو امروز ما را پیروز می کند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در جنگ بر اساس تکلیف عمل کردیم، افزود: امروز در اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع باید بر اساس تکلیف عمل کنیم و فقط نباید شعار داد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به مسئله تبعیت از ولایت در عمل، عنوان کرد: امروز مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند و ما باید به آن عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از برکات دوران دفاع مقدس دست یابی به الگوی وحدت برای مقابله با هر گونه حوادث است، گفت: یکی از برکات دفاع مقدس کسب تجربه دفاعی بی نظیر بوده است و هیچ دانشگاه نظامی در دنیا این تجربه عملی را ندارد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، بیان داشت: اینکه دشمن در محاسبات نظامی نمی تواند با ما روبرو شود تجربه دفاعی عملی ارزشمنند دوران دفاع مقدس است.

چهره دروغین آمریکا برای دنیا روشن شده است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه رشد خلاقیت و دست یابی به پیشرفت های نظامی به برکت دوران دفاع مقدس است، افزود: امروز پیشرفت نظامی داریم و سپاه، ارتش و نیروی انتظامی به خلاقیت و نوآوری روی آورده اند.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری بر نوآوری های نظامی تاکید کرده اند، گفت: همچنین چهره استکبار جهانی و مدعیان دروغین حقوق بشر به برکت دفاع مقدس افشا شد و امروز چهره آمریکا برای همه دنیا افشا شده است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دروغگویی آمریکا برای دنیا روشن شده است، گفت: در ماجرای حمله تروریستی در اهواز برای دنیا چهره کثیف و تروریست پرور آمریکا روشن شد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دفاع مقدس چهره آمریکا و بزدلی آنها را به دنیا ثابت کرد، ادامه داد: امروز برای دنیا ثابت شد که اگر آمریکا هر گونه تجاوز و حمایتی از تروریست ها علیه ایران اسلامی داشته باشد مردم ایران از هر جناح و فکر با هم متحد می شوند.

وی با اشاره به اینکه حادثه تروریستی را آحاد مردم، اقشار مختلف، گروهها و حتی کسانی که نسبت به حکومت و دولت انتقاد داشته و وضع معیشتی سختی دارند ابزار تنفر کردند، بیان داشت: این امر به این دلیل بوده که چهره آمریکا، چهره تجاوز گری است، چهره آمریکا، چهره قلدر معابی است، چهره زر و زور و تذویر است و مردم در برابر این چهره ایستادگی، مقاومت و فداکاری می کنند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آشکار شدن چهره واقعی استکبار جهانی به برکت دوران دفاع مقدس است، گفت: اینکه ملتی در برابر قدرت سلطه جهانی ایستادگی کند دستاورد و برکت بزرگی است و این روحیه را باید حفظ کنیم.

آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: دوران دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی است و باید آن را استخراج و کشف کنیم و به نسل جوان منتقل کنیم.