آیت الله سید احمد میرعمادی دوم تیرماه در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در سخنانی با بیان اینکه مسئله مواد مخدر و مبارزه با آن یکی از مسائل مورد ابتلای دنیا است و تنها مربوط به کشور ایران نیست، اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی می توانیم ادعا کنیم که در مبارزه با مواد مخدر ایران پرچم دار است.

مواد مخدر ابزار استعمار است

وی با اشاره به اینکه کمتر کشوری در دنیا مانند ایران عزم جدی برای مقابله با مواد مخدر دارد، عنوان کرد: همه کشورها به نوعی تولید مواد مخدر را دارند اما در ایران اصلاً تولید مواد مخدر وجود ندارد.

یکی از راههای از بین بردن نیروی کار مبتلا کردن آنها به مواد مخدر است نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه این امر نشان می دهد که ایران مصمم بوده که با این پدیده شوم مبارزه کند، افزود: از نظر شرعی نیز آیات و روایات متعددی داریم که نشان می دهد استعمال و توزیع مواد مخدر حرام شرعی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز مسئله مواد مخدر شکل دیگری پیدا کرده و مواد مخدر به عنوان یک ابزار استعماری و ابزاری برای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی استفاده می شود، افزود: این امر خیلی خطرناک است، امروز نگاه استعمار گران و غربی ها به این است که از مواد مخدر برای تهاجم فرهنگی، جنگ نرم و از بین بردن نیروی کار استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های استعماری استکبار جهانی این بوده که نیروی کار کشورها که می تواند تولید گر، خلاق، مبتکر و باشد را از بین ببرد، افزود: یکی از راههای از بین بردن نیروی کار مبتلا کردن به مواد مخدر است.

ریشه اغلب طلاق ها مواد مخدر است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه کسانی که مبتلا به مواد مخدر می شوند دیگر نیروی کار نیستند، بلکه نیرویی هستند بلکه رای جوامع دردسر هستند، تصریح کرد: باید توجه شود که بحث مواد مخدر یک مسئله و آسیب معمولی رایج نیست، بلکه تبعاتی دارد که آن تبعات بالاتر از آسیب های فردی و اجتماعی است و اساس جوامع را از بین می برد.

یکی از آسیب های اجتماعی مواد مخدر است که ام المصائب و ریشه همه مشکلات و آسیب ها است آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه در این راستا در میان آسیب های اجتماعی مواد مخدر در راس قرار دارد، عنوان کرد: فقر، ناامنی، خشونت، درگیری، جنگ، طلاق و از آسیب های اجتماعی هستند، افزود: یکی از آسیب های اجتماعی مواد مخدر است که ام المصائب و ریشه همه مشکلات و آسیب ها است.

وی با تاکید بر اینکه مواد مخدر پدیده ای شوم و خانمان سوز است، تصریح کرد: ضرر مالی، جسمی، متلاشی شدن نظام خانواده و از جمله آسیب های مواد مخدر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه ریشه اغلب طلاق ها مواد مخدر است، گفت: به این امر باید توجه ویژه شود، مسئله مواد مخدر ضرر فردی، اجتماعی، خانوادگی، قتل، دزدی و را در پی دارد.

نهادهای مردمی تنها به دور یک میز نشستن بسنده نکنند

آیت الله میرعمادی در ادامه با تاکید بر لزوم پیشگیری از مصرف مواد مخدر، بیان داشت: در این راستا توجه به تربیت دینی مهم است، فضای خانواده باید فضایی دینی شود، اگر ما به تربیت دینی توجه کنیم قطعاً از مصرف مواد مخدر پیشگیری کرده ایم.

آگاهی بخشی به جامعه عامل بسیار مهم در پیشگیری از مصرف مواد مخدر است وی با اشاره به اینکه مواد مخدر یک گیاه هرزه بوده که در جایی تربیت دینی وجود ندارد رشد می کند، افزود: اگر خانواده ها، پدر و مادر اختلافات و تنش ها را کم کنند، رفتار اسلامی در خانواده حاکم باشد به طور حتم در امر پیشگیری از مصرف مواد مخدر موفق خواهیم بود، این در حالیست که در این حوزه کارهای سطحی انجام می شود و کارهای زیربنایی انجام نمی‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه همچنین آگاهی بخشی به جامعه عامل بسیار مهم در پیشگیری از مصرف مواد مخدر است، تصریح کرد: ما در این زمینه فعالیت نمی‌کنیم، رسانه ها، خبرگزاری‌ها، فضای مجازی به اندازه‌ای که دشمنان و استعمارگران برای ترویج مواد مخدر و معرفی از آن استفاده می‌کنند، فعالیت ندارند.

آیت الله میرعمادی با طرح این سوال که در استان چه میزان کانال و گروه در فضای مجازی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر فعالیت دارند؟ افزود: نقش نهادهای مردمی در این راستا مشخص است، نهادهای مردمی تنها به دور یک میز نشستن و اعلام موجودیت کردن بسنده نکنند، نهادهای مردمی در قضیه مبارزه با مواد مخدر نقش خود را کامل ایفا نمی کنند.

انتقاد از عملکرد شورای مبارزه با مواد مخدر

وی با تاکید بر اینکه این امر جای گلایه دارد، چقدر از فضای مجازی و ظرفیت های موجود استفاده کرده اید؟ گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر در رسانه ها و فضای مجازی فعالیتی صورت نگرفته و از این فضا استفاده نمی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه آگاهی بخشی و هشدار دادن بسیار موثر است، بیان داشت: چقدر خانواده ها را نسبت به ابتلا به مواد مخدر حساس کرده اید؟ همین جمع اگر یکی از بستگان و فرزندان ما مبتلا شوند ما چه زمانی متوجه می شویم؟ آیا نسبت به علائم مواد مخدر آگاهی داریم؟ زمانی متوجه می شویم که کار از کار گذشته است.

لزوم بسیج همه دستگاهها برای پیشگیری مصرف مواد مخدر آیت الله میرعمادی، بیان داشت: یکی از کارهای مهم توجه به مسئله تربیت دینی و توجه خانواده و مسئله آگاهی سازی به جامعه است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم بسیج همه دستگاهها برای پیشگیری مصرف مواد مخدر، افزود: با یک دبیرخانه این امر صورت نمی‌گیرد، شورای مبارزه با مواد مخدر فقط به همان برگزاری جلسه ختم می شود؟ شورای مبارزه با مواد مخدر در بسیج دستگاهها برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر باید جدی تر عمل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با طرح این سوال که دستگاههای عضو شورا چه اقدامی انجام داده اند؟ گفت: دبیرخانه شورای مواد مخدر هماهنگ کننده است، برای پیشگیری مواد مخدر عزم عمومی نیاز است، مردم، دستگاهها و همه توان ها باید به کار گرفته شود چرا که خطری بوده همه را تهدید می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دستگاههای مختلف ورود جدی به این مسئله داشته باشند و شورای مبارزه با مواد مخدر به تشکیل جلسه تنها بسنده نکند، افزود: برخی تنها در جلسه حضور پیدا می‌کنند و بعد به دنبال کار خود می روند، با این شیوه آیا مبارزه با مواد مخدر صورت می گیرد؟

با دستگیری چند معتاد مبارزه با مواد مخدر صورت نمی‌گیرد

وی با بیان اینکه پیشگیری از مواد مخدر نیازمند به اقدام فرهنگی و آموزشی است، افزود: چقدر برنامه آموزشی در این رابطه داریم؟ صدا و سیما چقدر برنامه آموزشی دارد؟ دستگاه تعلیم و تربیت ما چقدر برنامه آموزشی دارد؟ باید اقدامات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در این در این رابطه صورت گیرد در غیر این صورت پیشگیری در مصرف مواد مخدر اتفاق نمی افتد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: مرحله بعدی مقابله و مبارزه با مواد مخدر بوده که در سطح ملی است، شبکه های وارد کننده مواد مخدر در کشور داریم که باید برخورد صورت گیرد، با دستگیری چند معتاد داخل شهرها مبارزه با مواد مخدر صورت نمی‌گیرد، مبارزه باید از مبدا صورت گیرد و با وارد کنندگان مواد مخدر مقابله شود و با آنها به عنوان فساد فی الارض برخورد شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شبکه های توزیع مواد مخدر باید شناسایی و مورد برخورد قرار گیرند، افزود: مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با وارد کنندگان مواد و شبکه توزیع مواد مخدر است و مصرف کننده در مرحله آخر قرار دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار