آیت الله سید احمد میرعمادی یکم تیرماه در دیدار با مقامات ارشد قضایی لرستان با اشاره به اینکه دادگستری لرستان سربلند بوده است، اظهار داشت: در طول خدمت آقای بدری رئیس کل دادگستری لرستان، انصافاً دادگستری استان حاشیه و مسئله ای نداشت و همیشه با آن روحیه انقلابی که لازمه دستگاه قضا است امور را پیش بردند.

دادگستری لرستان سربلند است

وی تصریح کرد: مجموعه معاونین و دستگاه های مرتبط دادگستری در این امر سهیم بودند که صمیمانه تشکر می کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه جا دارد که از شخصیت بزرگ انقلاب اسلامی شهید آیت الله دکتر بهشتی و یاران باوفایش و شهیدان صادقی و رحیمی یادی داشته باشیم، افزود: شهید بهشتی استوانه انقلاب اسلامی ایران بود. شهید بهشتی هم شخصیت علمی ممتازی داشت و هم شخصیت عملی برجسته ای.

شخصیت شهید آیت الله بهشتی دوباره شناخته شود

آیت الله میرعمادی افزود: شخصیت علمی شهید بهشتی در آراء او و نظرات و نوشته های او نمایان است. شخصیت صاحب نظر آگاه به مسائل روز، هم دانش حوزوی را داشت هم دانش دانشگاهی را.

وی با بیان اینکه شخصیت عملی شهید بهشتی هم مشخص بود. در عین آراستگی زاهد بود، جا دارد مواضع شهید بهشتی مورد بازنگری قرار بگیرد، آراء قضایی شهید بهشتی مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: شهید بهشتی سالیان سال تلاش و مجاهدت کردند و سرانجام هم با شهادت به اوج قله کمال رسیدند.

استقلال و سلامت دستگاه قضایی حفظ شده است

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران نگاهی به گذشته دستگاه قضا داشته باشیم، گفت: دستگاه قضای ما دو خصوصیت خود را به خوبی حفظ کرده است، یکی استقلال دستگاه قضایی و دوم سلامت دستگاه قضایی.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: با اینکه قوه قضاییه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران است اما در عین تعامل و همکاری و حمایت استقلال خود را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه این اوخر برخوردهایی که دستگاه قضایی انجام داد جای تحسین و تقدیر است و نشان از اقتدار آن است، تصریح کرد: نباید یک قاضی تحت تاثیر جریانات یا افراد و مسئولیت ها قرار بگیرد.

عواملی که سلامت دستگاه قضایی را تضمین می کند

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه سلامت دستگاه قضایی به چند عامل بستگی دارد، اول سلامت افراد است. از قاضی گرفته تا مجموعه کارکنان، اگر قاضی سالم و عادل و باتقوا باشد قطعاً آن دستگاه از سلامت لازم برخوردار خواهد بود، افزود: سلامت درونی دستگاه قضا بسیار مهم است و اقدامات اخیر آیت الله رئیسی و برخوردی که با برخی از قضات و افراد در دستگاه قضایی داشتند جای تقدیر دارد. مبادا دستگاه قضا در درونش موریانه هایی وجود داشته باشد که این موریانه ها این دستگاه را از بین ببرند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه سلامت دستگاه قضا به سلامت در رای است. اگر رای قاضی دقیق باشد آن دستگاه سالم است اما اگر رای با دقت و حوصله نباشد دستگاه سالم نخواهد بود، یادآور شد: چقدر در منابع دینی ما راجع به آداب رای دادن آمده و تاکید شده است، چون سلامت قضاوت در رای قاضی است.

موضوع مجازات های جایگزین جدی گرفته شود

وی با بیان اینکه سلامت دستگاه قضایی به سلامت در انجام وظیفه است. اگر احقاق حق کردیم دستگاه سالم است، گوشه گیری و اینکه سعی کنیم در برویم معلوم است دستگاه قضایی سالم نیست، سلامت دستگاه قضایی در انجام وظیفه و مبارزه با فساد است، تصریح کرد: امروز درد جامعه ما در فساد اقتصادی است. دستگاه قضایی وظیفه دارد و باید وارد شود در این قضیه، بخشی از وظایف دادگستری ها پیشگیری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید موضوع مجازات جایگزین جدی گرفته شود، ادامه داد: اولاً نرفته ایم دنبال این مسئله، احیاناً یکی دوتا از قضات شهامت به خرج دادند و مجازات جایگزین را در نظر گرفتند و در فضای مجازی سر و صدا به راه افتاد. شجاعتی که باید در قضیه مجازات جایگزین وجود داشته باشد نیست. قاضی باید فکر کند، فوراً فرد را بفرستیم زندان کار خوبی نیست.

شجاعتی که باید در قضیه مجازات جایگزین وجود داشته باشد نیست

آیت الله میرعمادی گفت: چرا باید در قضیه مهریه زندان بروند. آیا رفتن به زندان باعث پرداختن مهریه می شود؟ دنبال مجازات جایگزین نرفته ایم. در مورد بسیاری از اختلافات در مورد اراضی وچرا فرد به زندان برود؟ اینها را می شود با مجازات های دیگر جبران کرد.

وی با اشاره به سلامت در جهت گیری و جریان پرونده سازی اظهار داشت: وقتی جریان پرونده سازی جریان سالمی باشد دستگاه قضا سالم است. امروز نداریم و یا کم داریم که از دست قاضی یا دستگاه قضایی شکایتی داشته باشند اما از جریان پرونده سازی شکایت وجود دارد. کارشناسی های غلط و یا موارد مربوط به گزارشات و...

اقدام غرور آفرین نیروهای مسلح در سرنگونی پهباد جاسوسی

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمن گفت: این روزها شاهد تحولات بزرگ در منطقه و حواشی ایران اسلامی هستیم، کاملاً در جریان هستید، یک نمونه آن چند روز قبل بود که پیشرفته ترین پهباد آمریکا توسط نیروهای مسلح ما مورد هدف قرار گرفت و سرنگون شد؛ این یک اقدام غرور آفرین و تحسین برانگیز بود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به کشف و نابودی جریان سایبری سازمان سیای آمریکا در داخل کشور اظهار داشت: در برابر این تحولات هوشمندی و هوشیاری ملت بزرگ ایران اسلامی نیاز است. ایران در حفاظت از منافع، حقوق ملت و مرزهای خود جدی است.

راهبرد مقاومت سیاست امروز است

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به خوبی فهمیدند و کشورهای مرتجع عرب متوجه شدند اگر بخواهند خطایی کنند بیشترین ضرر متوجه آنها است، تصریح کرد: مهم ترین عاملی که آمریکایی ها را مستاصل کرده و نمی توانند تصمیم بگیرند سه عامل است؛ عامل اول اقتدار دفاعی و مستحکم و بازدارنده نظام است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی مقتدر است، در قضیه سرنگونی پهباد آمریکایی واقعاً کار بزرگی انجام شد، این اقتدار مایه افتخار است، افزود: تنفر ملت ایران از آمریکایی ها یک تنفر عمومی است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه دومین عامل مسئله راهبرد مقاومت است که رهبری ترسیم کردند، سیاست امروز ما این است، نه جنگ نه مذاکره، آمریکایی ها این راهبرد مقاومت را نمی فهمند، اظهار داشت: مقاومت پیروزی و افتخار می آورد.

وی سومین عامل استیصال آمریکا را آرامش در میان ملت ایران و وحدت در میان مسئولان دانست و افزود: عده ای شیطنت نکنند دل مردم را خالی نکنند، مسئولان متحد باشند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار