مدیرکل و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یکم خردادماه به مناسبت هفته میراث فرهنگی با آیت الله سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان در این دیدار با بیان اینکه میراث فرهنگی هویت جامعه ماست، گفت: یکی از کارهای زیربنایی میراث فرهنگی این است که برای حفظ و معرفی این هویت فرهنگی تلاش کند.

افتخارات، موفقیت‌ها، عبرت‌ها، فرهنگ و تمدن در میراث فرهنگی ما وجود دارد که باید آنها را پرورش داد

آیت الله سید احمد میرعمادی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی باید در راستای کارهای علمی و پژوهشی گام بردارد، اظهار داشت: افتخارات، موفقیت‌ها، عبرت‌ها، فرهنگ و تمدن در میراث فرهنگی ما وجود دارد که باید آنها را پرورش داد تا کارهای بزرگی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی باید در راستای تحقق گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند گام بردارد، تصریح کرد: احیای میراث فرهنگی باید متناسب با شرایط نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

مرمت بیش از ۵۰ اثر تاریخی با اعتبار ۶ میلیارد تومان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان هم در این دیدار به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه میراث فرهنگی استان در سال ۹۷ پرداخت.

سید امین قاسمی، واگذاری ساختمان ارتش به میراث فرهنگی و پرداخت ۴۰ درصد مطالبات سپاه در راستای آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک و مرمت بیش از ۵۰ اثر تاریخی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان را از جمله مهمترین اقدمات صورت گرفته در یک سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی استان عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار