آیت الله سید احمد میرعمادی  11 اردیبهشت ماه در دیدار با جامعه کارگری و کارفرمایی لرستان در سخنانی با تبریک روز کار و کارگر، اظهار داشت: واقعیت این بوده که مظلوم تر از قشر کارگر در اجتماع هیچ کسی نیست، هر کسی مدافع، زبان و دارد ولی متأسفانه کارگر مظلوم است.

وی، گفت: اگر قرار باشد که پرداخت حقوق عقب بی افتد، حقوق کارگران باید عقب افتد، اگر قرار است که کمترین افزایش حقوق را داشته باشیم باید برای کارگران باشد، اگر خدماتی داده می‌شود، خدمات کوچک و بسته‌های کوچک برای کارگر است.

پیشرفت و توسعه در هر کشوری به کار و کارگر بستگی دارد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: با این شرایط است که اقتصاد دچار مشکل است، مشکلات موجود در حوزه اقتصاد به خاطر همین فاصله طبقاتی بوده که وجود دارد، وقتی در یک جامعه فردی ۲۰ میلیون تومان و فرد دیگر یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد، آیا اقتصاد آن جامعه درست می‌شود؟

ما ارزش کار و کارگری را درک نکرده‌ایم. آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ما ارزش کار و کارگری را درک نکرده‌ایم، افزود: فرهنگ کار را در جامعه نهادینه نکرده‌ایم، پیامبر (ص) بر دست کارگر بوسه زده است، وقتی که این عمل پیامبر است جامعه ما چقدر از سنت و سیره پیامبر تبعیت کرده است؟ چقدر برای کارگر ارزش قائل هستیم؟ چقدر در برنامه ریزی ها، سیاست گذاری ها، تقسیم امکانات و اعتبارات به قشر کارگر توجه می‌شود؟

وی، ادامه داد: در اسلام کار یک ارزش است، تنبلی، سستی و سهل انگار در اسلام به شدت مذمت شده است، پیشرفت و توسعه در هر کشوری به کار و کارگر بستگی دارد، اگر همه کارگر شدیم کشور توسعه پیدا می‌کند، تا همه کارگر نشویم استقلال ما حفظ نمی‌شود، نمونه آن را در حادثه سیلاب داشتیم و همه شامل روحانی، طلبه، فرمانده سپاه، امیر لشگر، فرمانده انتظامی، نیروی جهادی، مدیر و کارگر شدند و منازل و خیابان‌ها پاکسازی شد.

مشکل اقتصادی با تکیه بر ظرفیت داخلی حل می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه بخواهیم استقلال اقتصادی جامعه حفظ شود همه باید کارگر باشیم و دست به کار شویم، گفت: امسال سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، آیا با کارگران و چند کارخانه‌ای که مشغول به کار هستند رونق تولید ایجاد می‌شود؟ وقتی که مهندس، کارشناس، کارمند، بانک و به سمت کار بیایند رونق تولید ایجاد می‌شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تحریم شدید اقتصادی است و ادعا دارد که فروش نفت ما را به صفر برساند، تصریح کرد: راه مقابله با تحریم آمریکا تقویت فرهنگ کار و کارگری است، اگر همه ما ید واحده شدیم و به سمت کار و کارگری روی آوردیم آمریکا را به زانو در می‌آوریم و شکست می‌دهیم در غیر این صورت آمریکا به اهداف خود می‌رسد.

ما باید تحریم آمریکا را یک فرصت برای انسجام کارگری، تولید، تلاش، کوشش، همدلی و بدانیم. وی با بیان اینکه رونق تولید را نباید از کارگر ساده انتظار داشته باشیم بلکه رونق تولید با نهادینه شدن فرهنگ کار عملی می‌شود، گفت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند، ایشان در دیدار اخیر خود نیز فرمودند که کار و کارگر ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است، آیا مخاطب ایشان چند کارگر ساده هستند؟ خیر، مخاطب ایشان جامعه و مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه ما باید تحریم آمریکا را یک فرصت برای انسجام کارگری، تولید، تلاش، کوشش، همدلی و بدانیم، بیان داشت: حل مشکل به دست خودمان است، مشکل اقتصادی با تکیه بر ظرفیت داخلی حل می‌شود.

عزت ملی ما در گرو حمایت از کار و کارگر است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اقتصاد با حفظ عزت ملی و تکیه بر خود و کار و کارگر است، عنوان کرد: عزت ملی ما در گرو حمایت از کار و کارگر است، ارزش باید قائل باشیم، امنیت شغلی ضروری‌ترین و حیاتی ترین مسئله برای کارگر است و این امر باید مورد توجه قوای سه گانه قرار گیرد، وقتی امنیت شغلی نباشد دلگرمی، جدیت و دلسوزی وجود ندارد، باید برای کارگر ارج و حرمت قائل شویم، حداقل تقاضا این است که افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم جامعه باشد.

متأسفانه بیکاری در استان لرستان به یک بحران بزرگ تبدیل شده است. وی، بیان داشت: متأسفانه بیکاری در استان لرستان به یک بحران بزرگ تبدیل شده است، این حادثه سیل نیز بر بیکاری ما افزود، کشاورزان، دامداران، زنبورداران، آبزی پروران شغل خود را از دست داده‌اند، باید فکر اساسی در این رابطه صورت گیرد، همچنین جذب سرمایه گذار نیز طی این چند سال کاهش پیدا کرده است، برای لرستان دو چیز بزرگترین عبادت است و هر کس می‌خواهد خدمت کند ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری را مورد توجه قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به بازدید از همه مناطق سیل زده لرستان، تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه مردم این مناطق ایجاد اشتغال است، از دولت و مسئولان می‌خواهیم که در لرستان به دنبال ایجاد اشتغال باشند، در دیدار رئیس جمهور خواستم که بستر را برای اشتغال فراهم کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار