آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان امروز جمعه 6 اردیبهشت ماه با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان دیدار و گزارشی از آخرین وضعیت سیل زدگان در لرستان به ایشان ارائه کرد.

در این دیدار آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن اظهار تأسف از حادثه سیل مهیب و ویرانگر استان لرستان گفت: من از همان روز اول اخبار این حادثه را دنبال می‌کردم و بسیار مایل بودم که در کنار این مردم بودم و آنان را یاری می‌کردم.

وی افزود: کمک و همدلی مردم تا این لحظه خوب بوده است، لیکن مردم همچنان باید سیل زدگان را کمک کنند تا اینکه سیل‌زدگان زندگی مناسبی پیدا کنند.

این مرجع عالیقدر شیعیان، نقش روحانیون در امدادرسانی به مردم را بسیار با اهمیت دانست و گفت: روحانیون و مبلغین در ماه رمضان هم در مناطق سیل زده در کنار مردم باشند و من هم در ماه رمضان تعدادی از مبلغین را به مناطق سیل زده اعزام می‌کنم.

آیت الله نوری همدانی همچنین با تجلیل از رشادت‌های مردم پلدختر و معمولان در دوران دفاع مقدس و صحنه‌های انقلاب اسلامی، از صبر و مقاومت سیل زدگان و همت و ایثار مردم تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به کمک ۱۰۰ میلیونی خود به سیل زدگان کشور از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و هلال احمر بیان داشت: در این حادثه نیز گروهی را فرستادم تا ۲۰ واحد مسکونی، ۱۰۰ بسته لوازم خانگی مشتمل بر کالاهای اساسی و
۳ مدرسه شش کلاسه و ۳ خانه بهداشت و ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مناطق سیل زده احداث کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار