هیئتی از جامعه مدرسین حوزه به ریاست حضرت آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه و احمد فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین، 27 فروردین ماه برای اظهار همدردی با مردم سیل زده لرستان و دیدار با آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد به این استان سفر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: آنچه در این حادثه سیل بسیار چشمگیر بوده حضور طلاب جوان جهادی در امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل بوده، به طوری که طلاب همراه با نیروهای جهادی با بیل و تجهیزات امدادی گل و لای را از منازل مردم پاکسازی کردند و امید و لبخند را بر چهره سیل زدگان آشکار کردند.

آیت الله سید احمد میرعمادی حضور روحانیت در نقاط مختلف سیل زده به ویژه در پلدختر و معمولان را بسیار پررنگ توصیف کرد و گفت: در جریان این حادثه روحانیون خدمات خالصانه خوبی ارائه کردند و جلوه‌هایی از همراهی روحانیت با مردم را به نمایش گذاشتند که قریب به اتفاق مردم اظهار رضایت دارند و این تبلیغ عملی تأثیر فوق العاده ای در مردم داشته است.

وی افزود: خدمات رسانی به طلاب سیل زدگان مصداق بارز «کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم» بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: یکی از سیل زده‌های پلدختر به روحانی امدادگر می‌گفت؛ که شما روحانیت در این حادثه سیل درسی به ما داده‌اید که هرگز فراموش نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار