آیت الله سید احمد میرعمادی 27 تیرماه در دیدار با امام جمعه بروجرد در سخنانی با تاکید بر اینکه نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است، اظهار داشت: در این راستا باید مسئله جذب جوانان در نماز جمعه همواره مدنظر باشد.

نماز جمعه سنگر فرهنگی است

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه سنگر فرهنگی است، عنوان کرد: نماز جمعه سنگر جهاد، مقاومت و ایستادگی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه دشمن شکن است، تصریح کرد: باید به دنبال کیفیت بخشیدن به نماز جمعه باشیم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه خطبه های نماز جمعه باید دارای محتوا باشد، گفت: محتوای خطبه های نماز جمعه باید مطالب علمی، جذاب و روشنگر باشد.

وی با تاکید بر ضرورت بصیرت بخشی در نماز جمعه، تصریح کرد: در شرایط فعلی نیازمند به این هستیم که نماز جمعه را به عنوان پایگاه دفاع از نظام اسلامی و مقابله با سلطه جهانی قرار دهیم.

بروجرد شهر علم،  جهاد و شهادت

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شهرستان بروجرد مرکز علم، دانش، جهاد و شهادت بوده است، گفت: بروجرد شهر فرزانگان است و همواره دارای شخصیت های دینی و علمی فراوان و برجسته ای بوده است.

آیت الله میرعمادی همچنین از ائمه جمعه به عنوان پیام آوران امید و اتحاد در جامعه یاد کرد و افزود: ائمه جمعه مطالبه گران منویات مقام معظم رهبری و همچنین مدافعان حقوق مردم هستند.

وی با اشاره به جایگاه نماز جمعه در طرح مسائل و مشکلات مردم، بر لزوم نشاط‌بخشی و جذب جوانان به نماز جمعه تأکید کرد و گفت:‌ نماز جمعه محور همه عبادات و آرام‌بخش دل‌هاست.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن تشریح برکات اجتماعی، سیاسی و فردی نماز جمعه، یادآور شد: همچنین نماز جمعه محل اجتماع مسلمانان است و جامعه اسلامی برای دست یافتن به رشد، توسعه، انسجام و اتحاد باید به نماز جمعه اهمیت دهد.

نماز جمعه مهم ترین خاکریز نفوذ ناپذیر جبهه فرهنگی

آیت الله میرعمادی نمازجمعه را مهمترین خاکریز نفوذ ناپذیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز بزرگترین اجتماعی که در کشور شکل می گیرد در محل نماز جمعه است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نماز جمعه یکی از پایگاه های مهم ولایت است، اظهار داشت: ستادهای نماز جمعه اتاق فکر نماز جمعه هستند و هدایت و جهت دهی کارهای فرهنگی در این ستادها انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه بروجرد با اشاره به لزوم جوان گرایی در ستادهای نماز جمعه استان، گفت: جوانان دارای روحیه مناسب برای اجرای کارهای فرهنگی هستند، ستادها باید به عناصر مخلص و مومن با محوریت امام جمعه مجهز شوند.

آیت الله میرعمادی همچنین نماز جمعه را صحنه نمایش قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام دانست و گفت: برگزاری این فریضه سیاسی الهی به جماعت نمایشی از وحدت و اتحاد مسلمانان و تجلیگاه انسجام امت اسلامی است.