آیت‌الله سید احمد میرعمادی ۱۵ اردیبهشت در دیدار با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سخنانی بابیان اینکه بررسی میزان آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آن‌ها کار بسیار ارزشمندی است تا این بلایا از جامعه ریشه‌کن شوند اظهار داشت: ما درخواست داریم که داده‌های آماری تبلیغات اسلامی پیرامون آسیب‌های اجتماعی در اختیار شهرستان‌ها قرار گیرد تا دیگر نیاز به تکرار و بررسی مجدد نباشد.

وی بابیان اینکه در میان استان‌های کشور لرستان کم‌نظیرترین استانی بوده که موضوع جلسات شورای فرهنگی آن به‌صورت ویژه همین آسیب‌های اجتماعی بوده است افزود: مرتب این موضوعات را بررسی می‌کنیم و خوشبختانه شاهد هستیم که بیشترین کشف مواد مخدر در لرستان صورت گرفته است که هم نیروی انتظامی و هم اطلاعات در این زمینه بسیار خوب عمل کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه این اقدامات نتیجه مصوبات جلسات شورای فرهنگی بوده است افزود: ائمه جمعه استان راجع به مسائل تحکیم مسائل خانواده بسیار خوب کارکرده‌اند و خطبه‌های بسیاری را ایراد کرده‌اند اما همچنان کار فراوان و میدان وسیع است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه دادگستری استان نیز به‌صورت جدی در این قضیه واردشده و مسائل تحکیم خانواده و کاهش طلاق را بررسی می‌کند بیان داشت: ما نیز یک سال بوده که بحث سبک زندگی را در خطبه‌ها مطرح می‌کنیم و این روند ادامه دارد.

وی بیان داشت: اعتقاد من این بوده که سازمان تبلیغات اسلامی اگر به‌صورت نهادی عمل کند می‌تواند موفق باشد و از فعالیت‌های مصرفی بیرون آید و به فعالیت‌های تولیدی بپردازد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه تبلیغات اسلامی به‌صورت یک‌نهاد تولیدی، کار تولید نیروی انسانی، متون تبلیغی، آموزش و ... را پیگیری کند بیان داشت: حقیقتاً سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز قوی است ولی باید در شهرستان‌ها تقویت شود و این موضوع توجه خاصی را می‌طلبد.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: توانمندی استان‌ها باید تقویت شود و بخشی از کار به استان‌ها واگذار شود.