آیت‌الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۱۴ اسفند در دیدار با کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان در سخنانی با اشاره به تأسیس کمیته امداد اظهار داشت: تأسیس کمیته امداد بر اساس آموزه‌های دینی بوده و امام خمینی(ره) ایجاد این نهاد را امری ضروری و اجتماعی عنوان کردند.

ضرورت حفظ آبرو و عزت مددجویان

وی رفع مشکلات نیازمندان را ازجمله اهداف تشکیل کمیته امداد برشمرد و گفت: کمیته امداد برای خدمت به محرومان و نیازمندان تأسیس‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بالاترین عبادت در اسلام را خدمت به محرومان اعلام کرد و افزود: یکی از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران توجه به محرومان است.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه نباید به کمیته امداد به‌عنوان یک‌نهاد خدماتی نگاه کرد و این امر اشتباه است تصریح کرد: باید نگاه‌ها به این نهاد تغییر کند و به کمیته امداد به‌عنوان نهادی نگاه شود که آبرومندانه از مجموعه‌ای می‌خواهد حمایت کند.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ آبرو و عزتمندی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت: باید با حفظ آبروی مددجویان زمینه توانمندسازی آن‌ها را در جامعه فراهم کرد.

ضرورت رعایت عدالت اقتصادی در کمیته امداد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه خدمات کمیته امداد باید سمت تخصصی شدن سوق داده شود گفت: این امر مهم و ارزشمند است و این نهاد باید به سمت پرورش نیروهای انسانی توانمند پیش برود.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه تأکید امام(ره) و همچنین رهبری نیز توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این نهاد بوده است ادامه داد: توجه به ایجاد مشاغل خانگی برای مددجویان کمیته امداد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت رعایت عدالت اقتصادی در کمیته امداد گفت: باید خدمات از سوی این نهاد به‌صورت یکسان ارائه شود و امکانات نیز عادلانه توزیع شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت شناسایی نیازمندان واقعی از سوی کمیته امداد بیان داشت: باید با برنامه‌ریزی لازم از سوی این نهاد لایه‌های پنهان فقر در جامعه از بین برود.

ضرورت ریشه کردن فقر معنوی مددجویان

آیت‌الله میرعمادی همچنین توجه به ایجاد شغل و تولید از سوی کمیته امداد را یکی دیگر از برنامه‌های مهم برشمرد و گفت: یکی از ضروری‌ترین اقدامات ایجاد شغل و همچنین تولید است.

وی با تأکید بر اینکه فراهم کردن زمینه ایجاد شغل و تولید از وظایف حکومت و دولت است ادامه داد: البته در این رابطه معیار در ایجاد اشتغال تنها پرداخت پول نیست بلکه باید به معنای واقعی زمینه ایجاد شغل و تولید در جامعه فراهم شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد همچنین با تأکید بر اینکه مشی کمیته امداد باید مشی انقلابی باشد گفت: کمیته امداد نباید مشی دیگران را دنبال کند و اقدام به آمار سازی و گزارش عملکرد کند و اگر این‌گونه باشد مسیر انقلابی خود را از دست می‌دهد.

آیت‌الله میرعمادی  بابیان اینکه جامعه ما به آمار و ارقامی که مبتنی بر واقعیت نباشد عادت کرده است افزود: همچنین توجه به مسائل دینی و فرهنگی مددجویان نیز باید از سوی کمیته امداد موردتوجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه علاوه بر توجه به مسائل مالی مددجویان باید به مسائل دینی و معنوی آن‌ها نیز توجه کرد گفت: علاوه بر اینکه فقر مادی مددجویان ریشه‌کن می‌شود باید فقر معنوی آن‌ها نیز ریشه‌کن شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: احسان و نیکوکاری گنج پرسود است و قیمتی بالاتر از احسان و نیکوکاری نیست.