آیت الله سید احمد میرعمادی شنبه ۶ خرداد در نشست با منتخبین شورای اسلامی شهر خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه ترکیب شورای اسلامی شهر خرم آباد این بار ترکیبی ارزشی، ایمانی و ولایی است اظهار داشت: هر کدام از منتخبین تجربه و سابقه خوبی در این حوزه دارند.

باید با خلاقیت شاهد تحول شهری در خرم آباد باشیم

وی با بیان اینکه منتخبین شورای شهر خرم آباد افرادی متدین، اهل نماز و مورد اعتماد مردم هستند عنوان کرد: این افراد در تبعیت از ولایت و رهبری مصمم هستند و شورای شهر خرم آباد در این دوره از پختگی و عقلانیت برخوردار است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مردم به این دوره از شورای شهر خرم آباد امیدوار هستند و به نظر می رسد رویکرد مردم در انتخابات شورا یک رویکرد معنا دار بوده است ادامه داد: رویکرد مردم در این دوره از انتخابات به سمتی می رود که کار را به کاردان بسپارند و این امر جای تقدیر دارد.

آیت الله میرعمادی از حضور پرشکوه مردم در انتخابات تقدیر کرد و گفت: مردم حضوری بسیار ارزشمند در انتخابات داشتند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه شورای شهر یک نهاد پارلمانی است و یک پارلمان محلی محسوب می شود افزود: این نهاد مسئولیت برنامه ریزی و نظارت را بر عهده دارند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اعضای شورای شهر مسئولیت برنامه ریزی شهری، اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و ... را بر عهده دارند افزود: همچنین شورای شهر مسئولیت فراهم کردن مشارکت مردم در راستای پیشرفت، پرداخت عوارض، همکاری و تعامل مردم را  در حوزه شهری بر عهده دارند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شورای شهر به برنامه ریزی و طرح نیاز دارد گفت: خلاقیت ها باید در شورای شهر به کار گرفته شود تا شاهد تحول شهری در خرم آباد باشیم.

اعضای شورای شهر خود را آلوده به کار اجرایی نکنند

وی با تاکید بر اینکه انتظار این است که شورای شهر به مسئولیت تصمیم گیری و نظارتی خود عمل کند گفت: شورای شهر باید در بعد نرم افزاری شهر اقدام کند و کارهای سخت افزاری را به شهرداری محول کند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شورای شهر باید به شهرداری خط بدهد و راه را نشان بدهد گفت: شورای شهر باید اقدام به تبیین سیاست ها کند و برنامه بدهد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری، برنامه ریزی و نظارت وظیفه اصلی شورای شهر است ادامه داد: شورای شهر باید بعد از چهار سال عملکرد خود را به مردم ارائه بدهد و همچنین اثرات اقدامات و برنامه های خود را به مردم بیان کند.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد شورای شهر در این بوده که طرح های تحول آفرین داشته باشد گفت: اعضای شورای شهر خود را آلوده به کار اجرایی نکنند چرا که از وظایف خود باز می مانند و نتیجه نمی گیرند و مشکلات عدیده ای به وجود می آید.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شورای شهر محل تضارب آرا است و این امر نیز یک نقطه مثبت است افزود: اما اگر در این زمینه مراقبت لازم صورت نگیرد خودش به تهدید و آسیب تبدیل می شود چرا که در دوره های گذشته به جای اینکه شورا محلی برای خدمت باشد تبدیل به محلی برای احزاب، درگیری ها و در نهایت انحلال آنها را شاهد بودیم.

اعضای شورای شهر اخلاص در عمل را حفظ کنند

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شورای شهر محل تضارب آرا و ارائه آرای صحیح و متقن است ادامه داد: با توجه به اعلام منتخبین شورای شهر با نیت پاک و خدمت پای به عرصه گذاشته اند و باید در ادامه کار نیز این اخلاص در کار و عمل از سوی منتخبین حفظ شود.

وی با بیان اینکه آن های که برای شورای شهر کیسه دوخته بودند در انتخابات رای نیاوردند و مردم به آنها اعتماد نکردند گفت: انتظار این است که نیت خالص و اخلاص در عمل از سوی منتخبین حفظ شود.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر ضرورت داشتن سعه صدر از سوی منتخبین شورای شهر خرم آباد تاکید کرد و گفت: اعضای شورای شهر خرم آباد سعی کنند که همدیگر را تحمل کنند و حرمت همدیگر را حفظ کنند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر از تصمیم شورا دفاع کنند و ظرفیت کار دسته جمعی را در درون خود به وجود آورند بیان داشت: همچنین منتخبین شورای شهر خرم آباد باید جدیت در حل مشکلات مردم داشته باشند و نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت نباشند.

وی با تاکید بر اینکه در شهر خرم آباد مشکلات عدیده ای از جمله ترافیک، کمبود فضای سبز، مبلمان شهری و ... دارد بیان داشت: منتخبین شورای شهر خرم آباد باید جدیت، عزم و خستگی ناپذیر باشند.

ضرورت دوری از تفرقه در میان اعضای شورا

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر ضرورت تداوم جدیت و خستگی ناپذیری و عزم اعضای شورای شهر برای رفع مشکلات حوزه شهری خرم آباد گفت: حوزه شهری خرم آباد نیاز به کار مهم و اساسی دارد.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه تجربه ثابت کرده که موفقیت در حفظ وحدت و انسجام است عنوان کرد: در این راستا اعضای شورای شهر خرم آباد باید وحدت خود را حفظ کنند و با وجود داشتن تفکر و سلیقه های مختلف با یکدیگر وحدت داشته باشند.

وی  با تاکید بر اینکه تفرقه نباید در میان اعضای شورای شهر خرم آباد حاکم شود و تفرقه ها را اتاق شورای بگذارند و در بیرون ید واحد باشند گفت: مقام معظم رهبری نیز هموار بر ضرورت وحدت تاکید دارند و این امر نیز باید در استان هموار مدنظر باشد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید با وحدت مخالفین را به موافق تبدیل کنیم گفت: امروز نگاه ها نسبت به لرستان تغیبر پیدا کرده و مثبت شده و این امر نیز به دلیل وجود وحدت بوده است.

آیت الله میرعمادی  همچنین با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر خرم آباد نباید از بیرون تاثیر پذیر باشند و فرمان دیگری را در شورا اجرا کنند افزود: این امر به این مفهوم نیست که به نظرات بیرون شورا توجه نشود، بلکه با شنیدن نظرات، تصمیمات و استدالال های دیگری تصمیم را در نهایت خود اعضای شورای شهر بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورا تصمیم گیر باشند و نباید تصمیمات دیگران بر آنها قالب شود گفت: شورای شهر خرم آباد باید فعال باشد و شورای انفعالی به درد نمی خورد و عضای شورا باید نشاط و انگیزه خود را حفظ کنند.