آیت الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در دیدار با جوانان با اشاره به اینکه این جلسه، یک جلسه ارزشمند، با معنویت و دوست داشتنی است، اظهار داشت: امروز افتخار می کنیم که مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در استان مامن جوانان شده و از ابتدای فعالیت این نهاد بیش از ۶۵۰۰ نفر با این مجمع در ارتباط بوده اند.

وی یادآور شد: ما این مجمع را سیال گذاشته ایم تا هرکس دوست دارد بیاید و میدان برای فعالیت اش باز است.

اولین شاخصه جوان مومن انقلابی داشتن انگیزه است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن تشکر از حضور جوانان در جلسه گفت: امروز در این جلسه چند سوال را می خواهم پاسخ بدهم؛ ابتدا اینکه جوان مومن انقلابی کیست و چه وظیفه ای دارد؟

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب شاخصه هایی را برای جوان مومن و انقلابی در نظر گرفته که انتظار دارم این ها را مدنظر قرار دهید، تصریح کرد: اولین شاخصه جوان مومن و انقلابی داشتن انگیزه برای فعالیت و رقابت در عرصه های گوناگون است؛ جوان مومن و انقلابی باید انگیزه فعالیت داشته باشد و به افرادی که انگیزه فرهنگی، ورزشی، علمی و اقتصادی داشته باشند جوان مومن انقلابی می گویند.

وی با تاکید بر اینکه در مجمع مشورتی جوانانی داشتیم که انگیزه علمی داشتند و دنبال کردند و الان استاد هستند، برخی انگیزه اقتصادی داشتند و رفتند تعاونی تشکیل دادند و کار اقتصادی شروع کردند و منشا اشتغال و تولید شدند، برخی انیگزه ورزشی داشتند و رفتند صاحب رتبه و مقام شدند، افزود: دومین ویژگی جوان مومن انقلابی داشتن روحیه مقاومت و خستگی ناپذیری است؛ اگر بخواهید روحیه خود را ببازدید نمی توانید کار کنید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خطاب به جوانان تصریح کرد: اگر بنا باشد شما با یک جا مراجعه کردن و با یک نفر برخورد کردن و جواب منفی شنیدن عقب نشینی کنید فایده ندارد؛ جوان مومن پیگیر است و تا به هدف اش نرسد آن را رها نمی کند.

جوانان ما تعهد و تخصص دارند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه داشتن تعهد و تخصص در مدیریت از دیگر ویژگی های جوان مومن انقلابی است، اظهار داشت: اینکه رهبری می گوید مدیر انقلابی می خواهیم یعنی همین؛ قوه مدیریت در شما جوانان وجود دارد و باید آن را بالا ببرید.

وی با بیان اینکه مجموعه جوانان ما تعهد دارند و تخصص هم دارند، تصریح کرد: روحیه خودباوری و خوداتکایی و اعتماد به نفس از ویژگی های جوان انقلابی است؛ متاسفانه بعضی جوانان حتی در درس خواندن خودشان را باور ندارند؛ باید باور کنید شما می توانید مخترع باشید و هر گره ای را حل کنید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: در بام لرستان رصد خانه ای توسط چند جوان احداث شده و اینان جوانانی بودند که در مجمع آمده بودند ولی پیگیر بودند و خستگی ناپذیر بودند و موفق هم شدند؛ بعضی جوانان رفتند دنبال فعالیت های اقتصادی و الان چندنفر را مشغول کرده اند؛ شعار جوان مومن انقلابی این است که ما می توانیم.

آیت الله میرعمادی پاکدامنی وصداقت را شاخصه دیگر جوانان مومن انقلابی دانست و گفت: اینگونه جوانان  دنبال فساد و بی بند و باری نیستند؛ پاکدامن هستند و صداقت دارند.

وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از ویژگی های جوان مومن و انقلابی رهرو شهدا و امام شهدا و رهبری بودن است، افزود: جوانان مومن انقلابی با شهدا فاصله ندارند بلکه نسل چهارم انقلاب دارد نسل اول انقلاب را که فداکاری کردند را کامل می کند؛ برخلاف کسانیکه از شهدا فاصله گرفتند.

جوانان مومن و انقلابی با بصیرت تر از خواص هستند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد آزاد اندیشی و عدالت خواهی را یکی دیگر از ویژگی های جوان مومن انقلابی دانست و اظهار داشت: جوان مومن و انقلابی ترسی ندارد و دنبال عدالت است و برای برقراری آن تلاش می کند، جوان مومن انقلابی با بصیرت و دشمن شناس است؛ خیلی از جوانان ما از نظر دشمن شناسی قوی تر از مسئولان هستند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه برخی از جوانان مومن و انقلابی با بصیرت تر از خواص هستند، در زمان امام صادق(ع) جوانی به نام حشام بن حکم که هنوز صورت اش مو درنیاورده بود به دستور امام(ع) با یکی از ملحدان که علیه خداشناسی حرف می زد منتظره کرد و توانست پاسخ او را بدهد و پیروز شود.

وی با تاکید بر اینکه داشتن خلاقیت، ابتکار و نوآوری و ادب و معرفت از شاخصه های جوان مومن انقلابی است، ادامه داد: این شاخص ها مورد هجمه دشمن است؛ چرا به جوان مومن انقلاب حمله می کنند؟ طرح و نقشه آمریکا و استکبار راجع به جوانان چیست؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه هدف استکبار جهانی این است که ذهن جوانان ما را از انقلاب منحرف کنند و جوانان را سرگرم کنند به لهو ولعب، مسائل جنسی و خوش گذرانی غلط، به دنبال این هستند که ایمان جوانان ما را متزلزل کنند و اعتقادات نسل جوان ما را تخریب کنند و جوانان ما را از صحنه مقاومت خارج کنند.

وظیفه عمومی همه جوانان تحصیل، تذهیب و ورزش است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این شرایط مسئله اساسی این است که وظیفه ما چیست؟ تصریح کرد: اولین وظیفه همان است که رهبر فرزانه انقلاب فرمود؛ یعنی تحصیل، تذهیب و ورزش.

وی با تاکید بر اینکه جوان مومن انقلابی باید در عرصه علم، تربیت و ورزش حاضر باشد؛ این وظیفه عمومی جوانان است، افزود: دومین وظیفه حفظ هویت انقلابی و ولایی است؛ باید هویت و روحیه انقلابی خود را حفظ کنیم؛ برخی دنبال این هستند جامعه را به سمت سستی و رکود ببرند و نشاط را بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه برخی فکر می کنند نشاط جوان در این است برود آنجا نوازندگی کنند و بزنند و برقصند؛ بعضی خیال می کنند آزادی جوان این است مزاحمت و دردسر و این قبیل چیزها را دنبال کند، یادآور شد: اینها آزادی نیست، اینها بی بند و باری و ولنگاری است؛ این ها جامعه را سست می کند و از پیشرفت باز می دارد.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: برخی مفهوم آزادی و شادی را نمی فهمند چیست؛ خیال می کنند مرتب کنسرت برگزار کنند جوانان نشاط می یابند، در حالیکه این ها جوان را سست می کند و به لجن می کشاند.

جوانان در اقتصاد مقاومتی ورود کنند

وی با تاکید بر اینکه رشد جوان در تعالی به سوی خداست، نشاط جوان در این است که روح اش سالم باشد، قلب اش پاک باشد و معصیت نکند، ادامه داد: سومین وظیفه جوانان تقویت ارتباط با خدا از راه انس با قرآن است، جوان انقلابی با دعا مانوس است، با قران مانوس است و در نماز جمعه حضور دارد و دشمنان از این معنویت می ترسند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تلاش برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و منویات رهبر فرزانه انقلاب تاکید کرد و اظهار داشت: رهبری مسئله نهضت تولید علم را مطرح کردند و کسانی در این نهضت شرکت کردند و موفق شدند جوانان بودند؛ امروز همین جوانان دانشمند و استاد و مربی شده اند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در حوزه جنگ نرم جوانان بودند که مقابله کردند؛ رهبری دیگر رسما از شورای انقلاب فرهنگی هم گله کردند و پس از آن جوانان بودند که آمدند و با جنگ نرم مقابله کردند، تصریح کرد: امروز رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده است و تحقق اقتصاد مقاومتی به فعالیت جوانان عزیز است.

وی خطاب به جوانان افزود: بیاید در اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنید، از جاهای کوچک هم شروع کنید، از صنایع کوچک و متوسط، امید رهبری شما هستید و بیاید در اقتصاد مقاومتی با همان اندک شروع کنید و قطعا می توانید.

جوانان در انتخابات حماسه بیافرینند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه به جای اینکه دنبال کار باشید و کارجو باشید کارآفرین باشید، همدیگر را تشویق کنید و اعتماد به نفس بدهید، گفت: جوانان مومن انقلابی در صحنه های مختلف انقلاب، در یوم الله ۲۲ بهمن، در خاموش کردن فتنه، در انتخابات حاضر هستند و امروز هم کسانی که می توانند از نظر سنی رای بدهند باید احساس وظیفه کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه الحمدلله جوان مومن انقلابی رای اولی فراوان داریم و از شما انتظار است حماسه ای بیافرینید که دشمنان را ناامید کند و پشتوانه نظام را قوی کند، خطاب به جوانان ادامه داد: وقتی شما را می بینیم سربلند و خوشحال می شویم؛ شما افتخار آفرین خواهید بود؛ جوان یعنی تمام خوبی ها و توانایی ها و دانایی ها.