آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت در نشست با رئیس سازمان بهزیستی کشور در سخنانی با تاکید بر اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید امام(ره) رسیدگی به محرومین و نیازمندان و جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی بوده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران نیز برای ارائه خدمات به همین محرومان و نیازمندان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جلوگیری از آسیب های اجتماعی همتی که باید به خرج داده نشده است، عنوان کرد: این امر به گونه ای بوده که مقام معظم رهبری جلسات مختلفی برگزار و خود ایشان در این رابطه ورود پیدا کرده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: رفع معضلات اجتماعی امری بسیار مهم است به طوری که بخشی از شعار کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه فقرزدایی، افزایش اشتغال، کاهش اعتیاد، حاشیه نشینی و ... از جمله شعارهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری است، گفت: اگر به سمت رفع این معضلات حرکت می کردیم زمینه برای رشد و توسعه کشور بیشتر فراهم می شد.

وی با تاکید بر اینکه در رفع آسیب های اجتماعی غفلت بزرگی صورت گرفته است، گفت: با این وجود اقدامات مطلوبی طی سال های اخیر صورت گرفته که می طلبد افزایش یابند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به توجه ویژه ایشان به معلولان و جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی لرستان گفت: همه ما واقف هستیم که تنها با کمک دولت نمی شود آسیب های اجتماعی را رفع کرد  و این امر نیازمند مشارکت مردم است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر ضرورت ورود خیرین و مردم برای رفع معضلات اجتماعی در کشور بیان داشت: در این رابطه با وجود ارائه خدمات از سوی دانشگاه علوم پزشکی اما جامعه معلولان کشور نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی بر ضرورت اختصاص تجهیزات و امکانات توانبخشی به معلولان لرستان بیان داشت: خوشحالی معلولان به طور حتم موجب خوشحالی خداوند می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اقدامات مطلوب صورت گرفته از سوی شورای فرهنگ عمومی لرستان برای رفع معضلات اجتماعی ادامه داد: این امر در کاهش برخی معضلات اجتماعی مانند طلاق در برخی شهرستان ها، کاهش خودکشی، ایجاد اشتغال و ... تاثیر مطلوبی داشته است.

 

آخرین اخبار