آیت الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۲۸ فروردین در دیدار با فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در لرستان در سخنانی با اشاره به ۲۹ فروردین سالروز حماسه آفرینی ارتش اظهار داشت: اهمیت ارتش به این بوده که روزی را که به این عنوان نامگذاری شد از سوی امام(ره) بوده است.

ارتش همواره مورد حمایت امام و رهبری بوده است

وی با بیان اینکه به طور معمول نامگذاری ایام توسط شورای فرهنگ عمومی کشور صورت می گیرد و این در حالیست که روز ارتش توسط شخص امام(ره) نامگذاری شد عنوان کرد: این امر اهمیت و جایگاه ارتش در جامعه را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اهمیت ارتش به این بوده که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اولین نهاد و سازمانی که مورد بغض و خشم دشمنان قرار گرفت ارتش بود گفت: ارتش بعد از انقلاب اولین نهادی بود که مورد خشم منافقین قرار گرفت و منافقین شعار انحلال ارتش را سر دادند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اولین گروهی نیز که بعد از انقلاب قربانی تروریست شد ارتش بود ادامه داد: دشمنان بیرونی نیز چون عظمت و قدرت ارتش را درک کردند آنها از بیرون موضوع انحلال ارتش را حمایت می کردند، اما امام(ره) با درایت، هوشیاری و بصیرت از ارتش با تمام وجود حمایت کرد و فرمان تاریخی برای به نمایش گذاشتن قدرت ارتش در تاریخ ۲۹ فروردین صادر کردند.

وی با بیان اینکه این فرمان، فرمانی تاریخی بود که امام دستور دادند ارتش با تجهیزات به میدان رژه بیاید و مردم نیز از آن حمایت کنند گفت: ارتش چند ویژگی دارد که یکی از آنها این بود که از همان روز اول مورد حمایت امام بود و امروزنیز مورد حمایت مقام معظم رهبری است.

ارتش حافظ انقلاب و مطیع رهبری است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ویژگی دیگر ارتش را برخورداری از پشتوانه مردمی عنوان کرد و گفت: همچنین ارتش مظهر اقتدار و امنیت کشور است و امنیتی که ما داریم بخش عمده ای از آن مرهون تلاش و زحمات ارتشیان در نقاط مرزی کشور است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اقتدار کشور به قدرت نظامی، ایمانی و معنوی ارتش است ادامه داد: امروز ارتش از این قدرت برخوردار است و این امر یکی ویژگی های منحصر به فرد ارتش است.

وی با اشاره به اینکه ارتش حافظ انقلاب، حامی ملت، مطیع رهبری، مظهر اقتدار و امنیت کشور است ادامه داد: در آیه ۴۵ سوره نسا، خداوند می فرماید که شما دشمنی دارید که با تمام قوا و تجهیزات در برابر شما قرار گرفته، اما شما دغدغه ای نداشته باشید چرا که خداوند دشمنان شما را می شناسد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به حادثه طبس بیان داشت: در این حادثه، خداوند دشمنان و توطئه آنها را شناخت و سنگ ریزه های طبس را فرستاد و آمریکا را نابود کرد.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه نیروهای مسلح دو وظیفه دارند بیان داشت: باید ولایت پذیر باشند و از ولایت و رهبری اطاعت کنند و همچنین اعتماد و توکل به خدا داشته باشند و با استمداد از خدای متعال از امدادهای غیبی بهره مند شوند.

اطاعت از رهبری موجب نصرت الهی می شود

وی با تاکید بر اینکه نیروی های مسلح و ارتش در دوران دفاع مقدس از امدادهای غیبی بهره مند بودند و امروز نیز از امدادهای غیبی بهره مند هستند ادامه داد: این امر به گونه ای بوده که رئیس جمهور آمریکا که ادعای حاکمیت بر جهان را دارد می گوید که «من اگر بتوانم قایق های تندرو ایران در خلیج فارس را از بین می برم».

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به پیشرفت های موشکی ایران بیان داشت: این در حالیست که برای به دست آوردن این پیشرفت ها از هیچ نیروی بیگانه ای استفاده نشده و از تکنیسین های نظامی خودمان همواره استفاده کرده ایم.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به عوامل بهره مندی از نصرت الهی بیان داشت: یکی از این عوامل اطاعت از رهبری آگاه، هوشیار، با تقوا است و امروز خدا را شاکریم که فرمانده کل قوا کشور انسانی مومن، با بصیرت، دشمن شناس، هوشیار، مدیر، مدبر و بی نظیر است که اطاعت از رهبری موجب نصرت الهی می شود.

وی با تاکید بر اینکه رهبری ذخیره خدا برای ایران اسلامی است و ایشان بر هم زننده تمام توطئه های دشمنان است افزود:خداوند ولی خوبی را برای ما قرار داده و ایشان بر ما ولایت دارند و اطاعت از رهبری موجب می شود که نصرت الهی شامل حال ما شود.

انتخابات میدان آزمایش است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه خداوند نصرت الهی را برای مردم با ایمان، با بصیرت، نفوذ ناپذیر و ولایت پذیر نازل می کند تصریح کرد: یکی از افتخارات ارتش این بوده که پشتوانه مردمی دارد و یکی از صحنه های انقلاب انتخابات است و انتخابات میدان آزمایش، مظهر مردم سالاری دینی، نمایش قدرت مردمی ایران است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به مشارکت بالای ۷۰ درصدی مردم ایران در انتخابات های مختلف بیان داشت: این حضور مردم نصرت الهی را به دنبال دارد و این در حالیست که تمام شیطنت های آمریکا، انگلیس، اروپا، کشورهای مرتجع عربی و ... علیه ایران بوده اما ایران اسلامی امن ترین کشور دنیا است و این به دلیل داشتن نصرت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه نصرت الهی به خاطر تبعیت از ولی خدا، مردم هوشیار، وحدت، انسجام و همبستگی عمومی است ادامه داد: مردم علیرغم داشتن سلایق گوناگون نسبت به نظام، رهبری و شهدا منسجم هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انتخابات مظهر وحدت ملت ایران است و مردم در انتخابات با نظام و انقلاب رای می دهند و برای تبعیت از رهبری پای صندوق های رای حاضر می شوند تصریح کرد: توکل و ایمان به خدا موجب موجب نصرت الهی می شود و امروز فرماندهان دوران دفاع مقدس که ارزش ها، ایمان، توکل به خدا و ... را به فرماندهان جوان انتقال بدهند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود بر ضرورت تقویت آمادگی دفاعی کشور تاکید کرد و گفت: ما نباید دشمن را کوچک بشماریم و باید اقدام به ارائه آموزش های پیشرفته نظامی به نیروهای مسلح کنیم و هر چه توان نیروها را بالا ببریم برای امنیت کشور مطلوب خواهد بود.

وی همچنین دست یافتن به پیشرفت های نظامی، خودباوری، خوداتکایی تاکید کرد و بیان داشت: همچنین تمکین به باورهای دینی، اعتقادی، تقویت ایمان و معنویت نیز باید در بین نیروهای مسلح وجود داشته باشد.